Anasayfa Yazılım Android 4.0 için Google Drive Desteği Kesildi

Android 4.0 için Google Drive Desteği Kesildi

0
1
954
google-drive

Geçtiğimiz günlerde yeni güncelleme ile gelen Google Drive, yeni özellikleriyle beraber kullanıcılar ile buluştu. Ancak sizin de bildiğiniz gibi Google, kendi işletim sistemi olan eski sürüm Android’lerden desteğini yavaş yavaş çekiyor. Bunun ilk örneği de Google Drive oldu. Son olarak Android 4.0 Ice CreamSandwich kullanıcıları bu desteği alabilecek onlar için de uzun vadeli bir destek olmayacaktır bu.

2011 yılında Android kullanıcıları ile buluşan Android 4.0 ICS, çıkış tarihinden itibaren neredeyse 5 yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen orta segmentli bir çok telefonda kullanılmaya devam ediyor. Aradan geçen 5 yıl ve üzerine çıkan sürümleri düşündükçe Google, desteğini kesmekte çok da haksız sayılmaz.

Tam olarak resmi bir açıklama olmasa da önümüzdeki günlerde Google, diğer uygulamalar için de aynı tutumu sergilemesi bekleniyor yani Android 4.0 ICS desteğini kesmesini diğer uygulamalara da yansıtacak.

Google Drive Güncellemesi Bizlere Ne Getirdi?

  • Uygulamayı kullanıyorken depolama alanı planına kolayca geçebilme
  • Sıklıkla kullandığınız klasörlere ana ekrandan ulaşabilme
  • Yorum bildirimlerinin telefona düşmesi
  • Tabi ki performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri

 

 

Peki ya iOS?

Apple‘da yıllardır aynı tutum için de daha öncede belirttiğimiz gibi mantıklı olan da bu Apple şuan App Store‘da yer alan uygulamalar için en iyi ihtimalle iOS 8.4 işletim sistemi istiyor hatta bir çok uygulama iOS  9 üzeri işletim sistemi talep ediyor.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…