Anasayfa Haberler Apple Bünyesine Yapay Zeka Firması Turi’yi de Kattı

Apple Bünyesine Yapay Zeka Firması Turi’yi de Kattı

0
1
757

Yapay zeka alanında da kendini güçlendirmek isteyen Apple, yatırımlarına yeni birisini daha ekledi. Yapay zeka hakkında geliştirmeler yapan Turi firmasını satın aldığını açıkladı. 200 milyon dolara imzaların atıldığı iki firma tarafından da onayladı.

Washington Üniversitesi profesörlerinden Carlos Guestrin‘in kurduğu Turi şirketi, Apple‘ın Washington‘daki Seattle eyaletindeki varlığını da arttıracak. Apple‘ın Seattle‘da kurduğu mühendislik merkezinde Turi‘nin çalışmalarını buradan devam ettireceği bekleniyor.

Çeşitli söylentilere göre Turi‘nin çalışmalarını Siri üzerinde yoğunlaştırması bekleniyor. Gelecekte Siri daha da geliştirilerek hayatımızda büyük kolaylıklar sağlıyacağı aşikar.  Siri’nin sesli tahminleri, daha hızlı ve isabetli araştırma yeteneklerinin de geliştirilmesi ifade ediliyor.

Satın almayı resmi olarak onaylayan Apple firması konuyla ilgili net bir açıklama yapmadı. Bilindiği gibi Apple firması sürekli kendisini geliştiren ve bu tip firmaları bünyesine katarak yatırımlar yaptığını biliyoruz. Daha önceki yatımları gibi Turi firmasından nasıl ve ne konuda faydalanacağı hakkında ser verip sır vermedi.

Bu yeni yatırımın Apple’a olan katkısını hep birlikte ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Aynasız Otomobil Lexus

Lexus, 2016 Paris’te kompakt crossover konsepti UX Concept’i görücüye çıkardı.…