Anasayfa Güvenlik Genç Hacker 24 Saatten Kısa Sürede iPhone 7′ ye Jailbreak Yaptı

Genç Hacker 24 Saatten Kısa Sürede iPhone 7′ ye Jailbreak Yaptı

0
0
781
iphone-7-jailbreak

iPhone 7′ nin piyasaya çıkmasının üzerinden henüz iki hafta geçmesine rağmen  iOS 10 ile piyasaya sürülen iPhone 7′ nin güvenlik duvarını genç bir Hacker kırmayı başardı.

qwertyoruiopz takma adlı Genç Hacker Luca Todesco, iOS 10 ile çalışan iPhone 7′ ye 24 saatten kısa bir sürede Jailbreak yaptığını twitter üzerinden duyurdu. Motherboard‘ a konuşan Genç Hacker Luca Todesco, iPhone 7’ yi kırmanın kolay olmadığını ve ayrıca Apple’ın bug  bounty programına bu güvenlik açığı ile ilgili bilgi gönderdiğini belirtiyor. Luca Todesco açıklamasında iPhone 7‘ nin güvenlik konusunda doğru yönde atılmış bir adım olduğunu dile getirerek Apple’ ı tebrik etti. Ancak Apple’ ın alacağı önlemlerin Jailbreak’ in önüne geçeceğini düşünmüyorum diyen Luca Todesco, bu işlem için süreyi artırabilirler ancak her zaman bu işlemi gerçekleştirmek için uğraşan kişiler olacaktır dedi.

Luca Todesco jailbreak’ li  iOS 10‘ u şimdilik diğer kullanıcılar ile paylaşmayacak. Apple’ ın iOS 10.1 güncellemesi ile bu açıkları kapatacağı bekleniyor. iOS 10′ un jailbreak yapılmış videosunu sizler ile paylaşıyoruz.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Android Kullananlar İçin En İyi 3 Ses Kayıt Uygulaması

Eğer sizde akıllı telefonunuz ile ses kaydetmeniz gerekiyor ve en iyi uygulamayı kullanmak…