Anasayfa Otomobil İlk Yerli Elektrikli Minibüsümüz

İlk Yerli Elektrikli Minibüsümüz

0
0
1,505
image

Karsan bu güne kadar toplu taşıma araçlarda adını hep yeni geliştirdiği teknolojiler ile duyurdu. 50. yılını kutlayan firma, dünyanın en önemli ticari araç fuarlarının başında gelen IAA Hannover Fuarı‘nda elektrikli Jest modelini tanıtıp dikkatleri üzerine çekecek.

Türkiye’nin gruru modern toplu taşıma ve ticari araç üretimini 50 yıldır gerçekleştiren yerli markamız Karsan, Bursa’da iki fabrikasında seri üretimine davam etmektedir. Ayrıca bu fabrikalarda ürettiği Atak, Citymood ve Star modellerini de bu fuarda görücüye çıkartacak. Hem iç pazar hem ihracata yönelik ürettiği bu modeller fuarda ilgi odağı olacak.

image

Tasarım ödüllü yerli minibüs modeli Jest’in elektrikli versyonunun tanıtımını ilk kez IAA Hannower Ticari Araç Fuarı’da meraklılarıyla buluşacak. Jest modelli minibüs 2013 yılında ülkemiz dahil bir çok ülkede satışa sunulmuştu. Ülkemizde toplu taşımacılık sistemlerinde ki ihtiyaçlar ve değişimleri takip edilerek yapılan satış ve satış sonrası destekde Karsan firması Türkiye piyasasında son üç yıl içersinde en çok tercih edilen marka haline geldi. Karsan Jest’in elektrikli modeli hem tasarım hem yakıt tipi olarak en çok dikkat çekecek araçlar arasında yerini alacak.

image

Karsan Jest modeli seri üretime hazır, sıfır emisyonlu ve ülkemizin ilk yerli elektrikli minibüsü olma özelliğiyle ön plana çıkıyor. Karsan Jest modelinde engelli yolcularda düşünülmüş. Tekerli sandalye alabilen, fabrika çıkışlı yerli ilk elektrikli minibüs ünvanını taşıması ve dar şerit yollarda rahatlıkla kullanıma elverişli çevreci olması öne çıkan özellikleri arasında.

Uluslararası nitelikteki bu fuarda Karsan, ilk elektrikli seri üretim modeli Jest‘in dışında arkadan motorlu 8 metrelik şehiriçi otobüsü olan Atak modelini de tanıtacak. Karsan Atak‘da esnek koltuk dizaynı ile 31 kişiye kadar yolcu taşıyabilen, Wifi bağlantısı ve LCD ekranlar vb şehirler arası yolculuklarda kullanılan son teknoloji ürünleri de mevcut. Ümit ediyoruz ki bu uluslararası fuarda yerli üreticimiz Karsan adını tüm dünyaya duyurup ihracatını arttırır ve  Türkiye ekonomisine katkısını yükseltir.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Aynasız Otomobil Lexus

Lexus, 2016 Paris’te kompakt crossover konsepti UX Concept’i görücüye çıkardı.…