Anasayfa Mobil iPhone 7 Arttırılmış Depolama Seçenekleri ile Geliyor

iPhone 7 Arttırılmış Depolama Seçenekleri ile Geliyor

0
1
1,329
iPhone-7-Pro

Yaklaşık iki hafta sonu tanıtımı yapılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus seri üretime geçti. Bu zamana kadar çıkan sızıntılar ile tasarım özellikleri oldukça netleşen telefonların donanımsal olarak da lansman zamanı yaklaştıkça daha da netleşiyor.

Son  gelen sızıntılar ise iPhone 7 de yer alacak olan depolama birimleri ile ilgili. Uzun zamandır Apple kullanıcıları tarafından tepki gören 16 GB iPhone’lar artık piyasadan kalkıyor. Arttırılabilir hafıza desteği olmayan iPhone’ların sadece 16 GB‘lık bir hafıza ile gelmesi ve son çıkan ürünlerin 4K video kayıt yapabilmesinden dolayı hafıza yetersizliğinden şikayet eden kullanıcıların tepkileri karşılıksız kalmadı diyebiliriz.

iphone-7-depolama

 

iPhone 7 Standart 32 GB Hafıza ile Geliyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile birlikte artık 16 GB hafıza tozlu raflarda yerini alacak. Apple artık her iki model için de standart depolama kapasitesini 32 GB olarak belirledi. Günümüz kullanıcıları için bu bile yeterli değilse bile yine de 2 katlık bir artışın azımsanamayacak kadar çok olduğunu belirtmekte fayda var.

Hafıza Yetersizliğinden Şikayet Edenler için 256 GB Depolama Birimi

Apple, iPhone 7 modellerinin hafıza seçenekleri 32 GB,128 GB ve 256 GB olarak belirledi. Son 2 nesil telefonda kullandığı 128 GB’lık hafızada da artışa giden Apple artık yetersiz hafızadan şikayet eden kullanıcılar için oldukça yeterli bir hafıza olan 256 GB hafıza desteği ile telefonlarını piyasaya sürecek. 64 GB’lık hafıza ise iPhone 7 modellerinde yer almayacak.

 

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…