Anasayfa Mobil iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus İçin Yeni Resetleme Yöntemi

iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus İçin Yeni Resetleme Yöntemi

0
0
1,754

Soft Reset olarak tabir edilen yani yeniden başlatma (Resetleme) işlemi belli durumlarda uygulanır. Cihazın kararsız kalması, donması ve küçük yazılım hataları bu durumların başında geliyor. Soft Reset yapabilmek için cihaz da bulunan belirli tuş kombinasyonlarını kullanarak cihazınızı kapanmaya zorlayarak, yeniden başlatabilirsiniz. Bu işlem cihazınızda herhangi bir değişiklik yapmaz sadece cihazı kapatıp yeniden açmanızı sağlar.

Diyelim ki kullanıma yeni sunulan iPhone 7 veya iPhone 7 Plus cihazlardan herhangi birisinde bu durum ile karşı karşıya geldiniz. iPhone 7 veya iPhone 7 Plus cep telefonunuza reset atmak istiyorsunuz ancak bilinen yöntemler işe mi yaramıyor ? İşte bu yeni yöntem ile iPhone 7 veya iPhone 7 Plus telefonlarınıza kolayca reset atıp yeniden başlatabilirsiniz. Apple, iPhone 7 serisinde Soft Reset tuş kombinasyonlarında değişikliğe gitti. Bu değişikliğin sebebi ise yeni tasarlanan Home tuşu. Çünkü yeni tasarlanan Home tuşunun çalışması için belirli bir  güce ihtiyaç duyduğu belirtiliyor.

Bu nedenden dolayı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ ta Soft Reset tuş kombinasyonları ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılacak şekilde değiştirildi. İki tuşa aynı anda basıldıktan yaklaşık 10 saniye sonra Apple logosu gelmiş oluyor ve cihazımız artık yeniden başlıyor. Detaylara video’ dan erişebilirsiniz.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Android Kullananlar İçin En İyi 3 Ses Kayıt Uygulaması

Eğer sizde akıllı telefonunuz ile ses kaydetmeniz gerekiyor ve en iyi uygulamayı kullanmak…