Anasayfa Mobil iPhone 7 Ve Samsung Note 7 Gerçek Hız Testi

iPhone 7 Ve Samsung Note 7 Gerçek Hız Testi

0
0
1,187
iphone-7-note-7-test

iPhone 7 kullanıcılara sunulduktan kısa bir süre sonra iPhone 7‘ nin  performansı hakkında çeşitli incelemeler ve testler yapılmaya başlandı. Teorik olarak Benchmark skorları bize iPhone 7′ nin standart bir MacBook‘ dan daha hızlı olduğunu gösteriyor. Peki ya bu Benchmark skorları günlük kullanımda hissediliyor mu ? PhoneBuff tarafından yapılan incelemede gerçek hız testinin oldukça ikna edici olduğunu söyleyebiliriz.

Bazı yüksek donanım gerektiren oyunlar da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar arka arkaya açılarak iPhone 7 ve Galaxy Note 7‘ nin gerçek hız performans karşılaştırılması yapılıyor. Her iki telefonda da aynı uygulamalar sıra ile açılmaya başlanıyor tüm uygulamalar açıldıktan sonra aynı sıra ile uygulamalar ikinci kez tekrar açılmaya başlanıyor.

Süre tutularak yapılan bu testte iPhone 7 ikinci turu tamamladığında Samsung Galaxy Note 7′ nin henüz birinci turu bitiremediğini açıkça görüyoruz.  Note 7 iki turluk testi 3 dakika 14 saniyede tamamlarken iPhone 7 bu testi 1 dakika 40 saniye gibi kısa bir sürede tamamlıyor. Galaxy  Note 7‘ de 4 GB RAM bulunmasına rağmen 2 GB RAM kullanan iPhone 7‘ ye mağlup olması, Apple cihazlarında kullanmış olduğu yazılım ve donanım verimliliğini bir kez daha kanıtlıyor.

 Bu test sayesinde iPhone 7‘ nin Samsung’ un amiral gemisi olan Galaxy Note 7‘ den ne kadar hızlı olduğu açıkça gözler önüne serilmiş oluyor.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Android Kullananlar İçin En İyi 3 Ses Kayıt Uygulaması

Eğer sizde akıllı telefonunuz ile ses kaydetmeniz gerekiyor ve en iyi uygulamayı kullanmak…