Anasayfa Güvenlik Last-fm’de Hack Şoku!

Last-fm’de Hack Şoku!

0
0
951
last-fm-öneçıkarılan-gorsel

43 milyon Last.fm kullanıcısının kişisel bilgileri satışa çıkarıldı.

Müzik öneri algoritmasıyla ön plana çıkan ve oldukça beğenilen Last.fm hacklendi. Her yeni gün yeni bir hack olayıyla uyandığımız son günlerde kişisel bilgilerimizi verip üye olmaya korkar hale geldik. En popüler çevrimiçi radyo sitesi olan Last.fm kullanıcıları da maalesef bundan nasibini aldı.

Müzik öneri algoritmasında en başarılı radyo siteleri arasında bulunan Last.fm yaklaşık 14 yıldır kullanıcılarına hizmet vermekteydi. Fakat hack olayından nasibini alan sitenin 43 milyon üyesinin kullanıcı adı ve parolaları internet üzerinden satışa çıkarıldı.

4 yıl önce gerçekleşen hack saldırısı sonrasında ele geçirildiği söylenilen 43 milyon üyenin kullanıcı ad ve parolalarının detayları fazlasıyla ilgi çekici.

Last.fm sunucularında saklanan kullanıcıların kişisel bilgilerinin korunamadığı söyleyen hacker, kullanıcı şifrelerinin yüzde doksanından fazlasını çözmek için sadece iki saatin yeterli bi süre olduğunu belirtti.

last-fm-hack

Last.fm gibi köklü bir firmanın güvenlik açığının olması kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. 43 milyon kullanıcının özel bilgilerini ele geçiren hackerın verdiği detaylar arasında yaklaşık 300 bini aşkın kullanıcının parolasını 123456 ve yaklaşık 70 bin kullanıcının parolasını ise password olarak değiştirdiğini belirtti.

Last.fm yetkililerince konuyla alakalı herhangi bir bilgi paylaşımı olmasa da Last.fm’de üyeliğiniz bulunuyorsa şifrenizi acilen değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…