Anasayfa Sinema Oscar Ödüllü Yönetmenden Sanal Gerçeklik Filmi Yolda

Oscar Ödüllü Yönetmenden Sanal Gerçeklik Filmi Yolda

0
0
802

Özellikle geçtiğimiz sene için oldukça popüler olan sanal gerçeklik şimdi de sinemaya taşınıyor. Kullanıcılar ve izleyiciler için sanal gerçekliğin sinemadaki yerini merak ederken, bu merakı sonlandırmak isteyen Hollywood’un iki ünlü ismi sanal gerçeklik teknolojisi için özel olarak tasarlanmış bir kısa filmde bir araya geliyorlar. Daha önce iki defa Oscar ödülünü kazanan Alejandro Gonzalez Inarritu ve 3 Oscar ödüllü Emmanuel Lubezki tekrardan birlikte çalışmak için hazırlanıyorlar.

emmanuel-lubezki

Özellikle son yıllarda The Revenant ve Birdman gibi oldukça ilgi gören filmleri ile çekmeyi başaran Inarritu, şimdi de bu filmlerde birlikte mesai yaptığı görüntü yönetmeni olan Emmanuel Lubezki ile bu yeni projede birlikte yer alacaklar.

alejandro

Henüz ismi açıklanmayan projede sanal gerçeklik teknolojisi baştan aşağı kullanılacak. Kısa filmin konusu ise Meksika’dan Amerika’ya geçmeye çalışan bir takım mültecinin sıkıntılarını anlatacak. Yaklaşık 4 yıldır plan aşamasında olan bu projenin çekimleri için Lucasfilm‘in ILMxLAB ekibi yer alacak. Daha önceleri de bu ekip HTC Vive için Star Wars:Trials on Tatooine VR‘ı oldukça başarılı olarak çekmişlerdi.

Projenin bahar aylarında hazır olması planlanırken, şimdilik çekilen bu filmin hangi platformlarda gösterime gireceği ise kesin olarak bilinmiyor.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…