Anasayfa Mobil Patlayan Samsung Note 7 1400 Dolarlık Zarara Yol Açtı

Patlayan Samsung Note 7 1400 Dolarlık Zarara Yol Açtı

0
0
1,267
note-7-patlama-Avustralya

Geçen hafta Samsung, Note 7‘ leri geri çağırdığını resmi olarak açıklamıştı. Satılan Note 7’ lerin geri toplanması devam ederken  dünyanın çeşitli yerlerinden Note 7 patlama haberleri gelmeye devam etmekte. Son olarak patlayan Note 7‘ nin Avustralya’ da olduğu belirtiliyor.

Reddit tarafından paylaşılan haberde, Avustralya’ya iş seyahatine giden ve otelde konaklayan Crushader ismindeki Note 7 kullanıcısı gece uyumadan önce telefonunu şarja taktığını ve belli bir süre sonra telefonun alev aldığını gördüğünü söylüyor. Telefonun alev alması ile odada ki çarşaf ve halıyı telefonun üzerine attığını dile getiren Crushader, bunları yaparken elindede küçük bir yanma olduğunu dile getiriyor. Bu olayda meydana gelen yaklaşık 1400 dolarlık zararı Samsung‘ un karşılayacağı söylenirken Note 7 mağduru olan kullanıcıya geçici süre ile Galaxy J1 verildiği belirtildi. Crushader yaptığı paylaşımda diğer  Samsung Note 7 kullanıcılarını en kısa sürede telefonlarını değiştirmesi gerektiği konusunda uyarıyor.

Bu talihsiz olay ile gündeme gelen kullanıcıya, Samsung’ un en kısa süre içerisinde yeni Note 7′ yi teslim edeceği belirtiliyor. Avustralya’da Note 7 patlamasının ilk olduğu da açıklamalar arasında. Şimdiye kadar yaklaşık 40 adet patlama ile gündeme gelen Note 7′ nin  değişim sürecinin uzun olacağı düşünülüyor.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Android Kullananlar İçin En İyi 3 Ses Kayıt Uygulaması

Eğer sizde akıllı telefonunuz ile ses kaydetmeniz gerekiyor ve en iyi uygulamayı kullanmak…