Anasayfa Mobil Samsung, Tizen İşletim Sistemine Hız Verdi

Samsung, Tizen İşletim Sistemine Hız Verdi

0
1
807
samsung-tizen

Samsung, Android işletim sistemini en çok kullanan ve piyasadaki Android telefonların çoğunluğuna sahip olan firma. Ancak Koreli teknoloji devi Samsung bir yandan da kendi işletim sistemi olan Tizen‘e yoğunlaşmayı ihmal etmiyor. Samsung, bugün yapacağı etkinlik ile daha önce incelediğimiz Samsung Z2‘yi resmen tanıtacak.

cof
cof

Samsung, uzun planlarında Android platformunu bırakmayı amaçlıyor. Buna sebep olan ise hem şirkete ek maliyet oluşturan Android’den ayrılmak hem de kendi işletim sistemi ile anılmak istemesiç Bunun için kendi işletim sistemi olan Tizen’i diğer ülkelere göre alım gücü düşük olan pazarlarda hem tanıtıyor hem geliştiriyor. Bu ülkelere Endonezya, Güney Afrika,Nijerya ve Hindistan gibi ülkeler örnek gösterilebilir.

Bugün tanıtılacak olan Samsung Z2, 4 inçlik 480×800 piksel çözünürlükte  bir AMOLED ekrana sahip ve Z2, 5 megapiksel kamera 1.5 GHz dört çekirdekli işlemci, 8GB dahili hafıza ve 1GB RAM ile giriş seviyesinde telefon kullanan kullanıcılara hitap edecek. Aslında Samsung’un bu telefonlarda en büyük amacı minimum maliyet ile Tizen işletim sistemini geliştirmek. Bu yüzdendir ki Samsung düşük maliyet ile alım gücü düşük olan ülkelerin pazarlarına bu cihazlar ile yöneliyor.

Z Serisi’nin Amiral Gemisi Z9

Daha sonra çıkacak olan Samsung Z9‘un özellikleri ise henüz ortaya çıkmadı. Samsung’un Z serisi düşünüldüğünde amiral gemisi olması beklenen cihaz hakkında şuana kadar tek ortaya çıkan cihazın model numarası. SM-Z930F model numarası ile karşımıza çıkacak olan Z9 hakkında çıkacak olan tüm haberleri paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…