Anasayfa Güvenlik WhatsApp 6 Haneli Şifre Sistemi ile Daha Güvenli Hale Getiriliyor

WhatsApp 6 Haneli Şifre Sistemi ile Daha Güvenli Hale Getiriliyor

0
0
798
whatsapp-6-haneli-sifre

Dünya’da milyarlarca kullanıcıya sahip olan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni bir güvenlik güncellemesi yolda. Milyonlarca kullanıcının daha güvenli bir şekilde mesajlaşmasını sağlayacak güncelleme yakında sunulacak.

Facebook’ un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından 19 milyar dolar’ a satın alınan WhatsApp, güvenlik önlemleri artırılarak daha güvenli bir mesajlaşma uygulaması olacak.

WhatsApp kısa süre içerisinde 6 haneli şifre sistemine geçecek ve şifreleme sistemi ile güvenlik bir üst seviyeye çıkarmış olacak ve bu sayede şifreyi bilmeyen kişiler Whatsapp‘ ı kullanamayacak.

Android Authority‘ nin yaptığı habere göre popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcıların kendini daha rahat ve güvende hissedeceği bir güvenlik yöntemi geliştirerek bunu sunmayı planlıyor.

Yeni geliştirilen bu şifreleme sisteminde ‘6 haneli bir şifre girin’, ‘şifreniz eşleşmiyor, tekrar deneyin’, ‘bir kurtarma e-postası girin’ şeklinde kullanıcıya sunulan bildirim ve uyarıların olduğundan bahsediliyor.

Şuanda WhatsApp, uçtan uca şifreleme sistemi ile konuşmalarımızın 3. kişiler tarafından okunmasını engellemesine ek olarak bu yeni geliştireceği 6 haneli şifre sistemi ile uygulamaya telefon üzerinden erişim önceliğini de tamamen cihazın sahibine bırakacak.

  • whatsapp-logo

    WhatsApp Kişisel Bilgileri Paylaşıyor!

    Facebook geçen günlerde WhatsApp ile ilgili radikal değişiklikler yapacağını açıkladı. 2 y…
Daha fazla haber için tıklayın...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Android Kullananlar İçin En İyi 3 Ses Kayıt Uygulaması

Eğer sizde akıllı telefonunuz ile ses kaydetmeniz gerekiyor ve en iyi uygulamayı kullanmak…