Anasayfa Mobil Bu Zamana Kadar Sızan iPhone 7 Özellikleri

Bu Zamana Kadar Sızan iPhone 7 Özellikleri

0
1
1,619
iphone-7

Tüm teknoloji severlerin merakla beklediği Apple iPhone 7 ya da bir ihtimal de olsa iPhone6 SE, Apple’ın 7 Eylül tarihinde yapacağı görkemli etkinlikte resmi olarak tanıtılacak.

Biz de iPhone 7’nin tanıtılmasına kısa bir süre kala bu zamana kadar çıkan sızıntıları,söylentileri ve haberleri sizler ile paylaşalım dedik. Her yıl olduğu gibi bu yılında en iyisi olmaya aday olan iPhone’un değişen tasarım özellikleri, performans ve yeni gelen özellikleri ile incelemeye başlayalım.

Kulaklık Girişi Artık Yok

iphone7-1

Artık iPhone’da yer alan 3.5 mm kulaklık girişinin kalkmasını kesin olarak yorumlayabiliriz. Bu konuda ki en büyük kaynağımız Apple’ın kurucularından ve hissedarlarından olan Steve Wozniak‘ın kulaklık girişinin kaldırılmasını hata olarak yorumlaması oldu. Kısaca iPhone 7 kullanıcıları artık ya Lightning girişine takılabilen bir kulaklık kullanabilecek ya da kablosuz kulaklıkları tercih edecekler.
Apple’ın henüz neden böyle bir adım attığını bilinmezken, ilk tahminlere göre kulak girişinin kalkması ile cihazın daha da inceleceği yönündeydi. Ancak sızan resimlere ve prototiplere baktığımızda hemen hemen aynı kalınlıkta olduğunu rahatça görebiliyoruz. Ses kalitesi arttırma olarak düşündüğümüzde ise buna gerek var mıydı? demeden geçemiyorum. Kulaklık konusunda bilinen tek şey Apple’ın neden böyle bir yeniliğe gittiğini 7 Eylül’de yapılacak olan lansmanda göreceğiz.

iPhone 7’de Home Tuşu Değişiyor

Apple, son çıkan sızıntılara göre de geleneksel Home tuşunda değişikliğe gidiyor. Çıkan haberlere göre iPhone 7’de fiziksel basma ihtiyacı duyan Home tuşu yerine 3D Touch teknolojisini entegre ettiği daha soft bir Home tuşunu iPhone 7’de kullanacak gibi görünüyor.

Çift Kamera Özelliği

iphone-7-kamera

Apple bu sene iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde arasında radikal bir değişikliğe giderek iPhone 7 Plus’da çift arka kamera özelliği kullanacak. Bu özelliklik ile birlikte iPhone 7 Plus daha net ve daha geniş açılı fotoğraflar çekebilecek. Ayrıca bu şekilde daha yüksek fiyatlı olan  iPhone 7 Plus’a olan ilgiyi, Apple bu şekilde arttırmayı planlıyor. iPhone 7’de ise iPhone 6S’ye göre daha büyük bir kamera olacak ancak iPhone 7’de tek arka kamera yer alacak.

 

Yeni Renk Deep Blue

iphone7

Gelen son sızıntılara göre ise iPhone 7 için Apple yeni bir renk seçeneğini kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Deep Blue ya da Dark Blue ismi ile gelecek olan bu yeni renk ile birlikte Apple’a mavi renk seçeneği de gelmiş olacak. Gelmesi durumunda bence en çok rağbet gören renk bu olacaktır.

 

Performans İyileştirmeleri

iPhone-7

Apple şirket politikası olarak çıkardığı iPhone cihazlarında altını çizdiği en önemli konu kararlı bir işletim sistemi olmuştur. Bu yüzden teknik açıdan detayların üstünde durmak yerine işletim sistemini her daim öne çıkarmıştır. Ancak  tabi ki Apple teknik iyileştirme yapmıyor diyemeyiz. Yeni gelecek olan iPhone 7 modelinde Apple A10X işlemcisine yer verecek olan Apple, aynı zamanda daha iyi bir performans için RAM miktarını da 3GB RAM‘e yükselteceği gelen sızıntılar arasında yer alıyor.

Bu zamana kadar yazdıklarımın hepsi sızıntıların derlemesi o yüzden tüm bunlara maalesef kesin gözüyle bakamıyoruz. Ancak 7 Eylül’de yapılacak olan tanıtım etkinliği ile birlikte tüm özellikleri resmi olarak öğrenmiş olacağız.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…