Anasayfa Donanım Akıllı Telefonların Batarya Güçleri 2 Katına Çıkabilir

Akıllı Telefonların Batarya Güçleri 2 Katına Çıkabilir

0
0
1,347
akilli-telefon-batarya

Günlük hayatımızda akıllı telefonlar büyük ölçüde önem arz etmektedir, ancak akıllı telefonların günümüzdeki en büyük sorunlarından bir tanesi de batarya kapasiteleri. Yüksek performansa sahip yeni telefonlar daha çok güç tüketiyor bu nedenle bataryalar artan bu tüketimi karşılamakta yetersiz kalıyor, fakat önümüzdeki sene bu durum değişecek gibi görünüyor.

Lityum bataryalar üretmeye başlayan SolidEnergy şirketi kullandığı teknoloji sayesinde üreteceği pillerin aynı kapasiteye sahip lityum-iyon pillere göre 2 kat daha fazla enerji toplayabileceğini iddia ediyor. SolidEnergy şuan da insansız hava aracı (İHA) için batarya üretmektedir ayrıca şirket önümüzdeki sene içerisinde akıllı telefonlarda ve diğer elektronik cihazlar üzerinde kullanılabilecek bataryalar üretmeyi planlıyor, Şirketin batarya konusunda kendine ne kadar güvendiğini hedef politikasından anlamamız mümkün. Firmanın hedef politikasına baktığımızda, SolidEnergy’ nin daha sonraki yıllarda ise elektrikli araçlar üzerinde kullanılacak batarya üretmeyi hedeflediğini görüyoruz.

Yüksek kapasiteli pil üretme düşüncesi daha önceki yıllarda A123 tarafından denenmiş, fakat üretilen bataryaların sıcaklığı 80 dereceye ulaşmadan çalışmadığı için firma başarılı olamamıştı. SolidEnergy yaptığı bu çalışma ile bu sorunu çözmüş gibi görünüyor.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…