Anasayfa Yazılım Android 7.0 Nougat Alacak Sony Cihaz Listesi Açıklandı

Android 7.0 Nougat Alacak Sony Cihaz Listesi Açıklandı

0
0
1,424
android-nougat

Android 7.0 Nougat‘a sayılı günler kaldı. Eylül ayından itibaren dağıtılması başlanacak olan Android 7.0 Nougat’ın öncelikle hangi cihazlara geleceği Goofle tarafından açıklanmıştı.

Bugün ise Android 7.0 Nougat ile bir açıklamada Sony cephesinden geldi. Xperia Z modelleri ile piyasada azımsanamayacak bir yer eden Sony, Android 7.0 Nougat güncellemesini alacak modellerini açıkladı.

Bu açıklamaya göre Android 7.0 Nougat ile buluşacak cihaz listesi şu şekilde;

-Xperia Z3+
-Xperia Z4 Tablet
-Xperia Z5
-Xperia Z5 Compact
-Xperia Z5 Premium
-Xperia X
-Xperia XA
-Xperia XA Ultra
-Xperia X Performance

Listeye göz gezdirdiğimizde Android 7.0 alacak en eski cihaz Z3+ onun dışındaki modellerin hepsi bu yıl içinde tanıtılan cihazlar. Henüz hangi tarihte güncellemenin geleceğini açıklamayan Sony, tahminlere göre bu süreç birkaç ayı bulacak bu da cihazların Android 7.0 ile buluşması yıl sonunu bulacak demek.

android-nougat-gorsel

Android 7.0 Nougat Hayatımıza Neler Katacak?

  • Gelecek özelliklerden benim en sevdiğim belki de harici uygulamalara gerek kalmadan telefon güvenliğinizi arttırabilecek olmanız. Android Nougat ile gelen direkt olarak dosya şifrelemesi bu açıdan güzel bir yenilik olmuş.
  • Görsel anlamda da yeni güncellemeler ile gelen Andorid Nougat ile birlikte açılış animasyonu olarak gelen” Android Başlatılıyor” animasyonuna da veda edildiğini söylemeliyim.
  • Android Nougat cihaz ve uygulama güvenliğine oldukça önem verecek gibi gözüküyor. “Uygulama Güvenliği Geliştirme Programı” ile Play Store‘de yer alan tüm uygulamalar teste tabi tutulabilecek.
  • Samsung’un özellikle son çıkan serilerinde olan aynı ekranda iki farklı uygulama çalıştırabilme özelliği Android Nougat ile desteklenen tüm cihazlara da gelmiş olacak. Bu da diğer telefon kullanıcıları için oldukça sevindirici bir haber olmalı özellikle de benim gibi o özelliği aktif olarak kullanan ve kullanmak isteyenler için.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…