Anasayfa Mobil Android Nougat Hayatımıza Neler Katacak?

Android Nougat Hayatımıza Neler Katacak?

1
5
2,409
android-nougat

Android Nougat ile Gelen Yenilikler

Geçtiğimiz günlerde resmi ismi Android Nougat olarak açıklanan Andorid 7.0 sürümü yakın zaman da desteklediği tüm cihazlarda yerini alacak. Şimdiden Nexus ve Android One cihazlarında beta sürümü olarak yerini aldı.

Android Nougat ile gelen yeniliklere bakacak olursak, gece modu, yenilenen bildirim merkezi, birden fazla bildirim ikonuna müdahale etme, aynı ekranda iki uygulamayı birlikte çalıştırabilme, istemediğiniz bildirimleri engelleyebilme,yenilenmiş batarya grafiği gibi özellikler, Android Nougat destekleyen cihazlarda yerlerini alacak.

android-nougat-gorsel

Android 7.0 Faydaları Neler?

Android Nougat ile birlikte bir çok özellik de telefonlarımızda yerini alacak. En önemli iyileştirme performans açısından geldiğini söyleyebilirim. Vulkan grafik API ile çok daha iyi grafik performansları ve telefonlardan daha fazla verim alabilme bizleri bekliyor. Android Nougat %75’e varan bir performans artışı vadediyor.

  • Gelecek özelliklerden benim en sevdiğim belki de harici uygulamalara gerek kalmadan telefon güvenliğinizi arttırabilecek olmanız. Android Nougat ile gelen direkt olarak dosya şifrelemesi bu açıdan güzel bir yenilik olmuş.
  • Görsel anlamda da yeni güncellemeler ile gelen Andorid Nougat ile birlikte açılış animasyonu olarak gelen” Android Başlatılıyor” animasyonuna da veda edildiğini söylemeliyim.
  • Android Nougat cihaz ve uygulama güvenliğine oldukça önem verecek gibi gözüküyor. “Uygulama Güvenliği Geliştirme Programı” ile Play Store‘de yer alan tüm uygulamalar teste tabi tutulabilecek.
  • Samsung’un özellikle son çıkan serilerinde olan aynı ekranda iki farklı uygulama çalıştırabilme özelliği Android Nougat ile desteklenen tüm cihazlara da gelmiş olacak. Bu da diğer telefon kullanıcıları için oldukça sevindirici bir haber olmalı özellikle de benim gibi o özelliği aktif olarak kullanan ve kullanmak isteyenler için.
Daha fazla haber için tıklayın...

1 Yorum Yapılmış

  1. […] Android 7.0 Nougat Hayatımıza Neler Katacak? […]

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…