Anasayfa Otomobil Aynasız Otomobil Lexus

Aynasız Otomobil Lexus

0
0
2,084
Lexus

Lexus, 2016 Paris’te kompakt crossover konsepti UX Concept’i görücüye çıkardı. Üç boyutlu multimedya ekranı, göstergelerinin önünde yer alan hologram şeklindeki ekran iç mekanın öne çıkan özellikleri arasında. Ayrıca bu konseptte geleneksel aynaların yerini e-mirror adındaki yan kameralar alıyor..

Lexus’un Avrupa Tasarım Merkezi ED2 tarafından tasarlanan UX Concept’in daha önce arka tasarımına ait görseli ortaya çıkmıştı. Şimdi ise iç mekandan bir görüntü paylaşıldı.
Aracın iç mekan tasarımı oldukça ilginç görünüyor. Üç boyutlu ekran teknolojisi, sürüş deneyiminin daha rahat olmasını vadediyor. Sürücü göstergelerinin önünde yer alan hologram şeklindeki ekran görselliği arttırarak araç ile ilgili bilgilerin daha iyi görünebilmesini sağlıyor.

Lexus

Aynalar Tarihe Karışıyor

UX Concept’de geleneksel aynaların yerini ise e-mirror adındaki kameralar alıyor ve böylece daha akıcı bir tasarım elde ediliyor. Aracın içerisinde yer alan tüm düğmeler elektrostatik özelliğine sahip. Ön direkte bulunan yeni müzik sistemi ise, genç Lexus kullanıcılarının yepyeni bir deneyim yaşamasını sağlıyor.
Lexus’un Paris’te sergileyeceği modelleri arasında yeni IS, Lexus NX Sport Edition ve markanın yeni amiral gemisi coupe modeli LC yer alıyor.

  • Citroen

    Citroen Paris Fuarına Hazır

    Citroen, “Be Different, Feel Good – Farklı Ol, İyi Hisset” sloganı doğrultusunda tas…
  • 2013.12.10 LPMPD

    Lexus’un Kendini Onaran Boya Teknolojisi

    Lexus markalı otomobiller sahip oldukları teknoloji, sıra dışı tasarımları, yüksek konforl…
Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…