Anasayfa Mobil BlackBerry Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor!

BlackBerry Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor!

0
0
1,218
blackberry-kapak-gorsel

Bir döneme damgasını vurmuş ve efsanevi telefonlar arasında yerini alan BlackBerry, çıkan bir takım iddialara göre birkaç gün içinde akıllı telefon pazarından çekilmeye hazırlanıyor.

Efsane olduğu dönemde fiziksel klavyeli telefonları ve çıkardığı her model ile çok ayrı bir akım başlatan ve yazılımın güvenliği herkesin dilinde olan BlackBerry, maalesef Android kullanmak yerine kendi işletim sisteminde ısrarcı olmuş, ve Android‘e yenik düşmüştü sonuç olarak pazardaki eski yerini de kaybetmişti.

blackberry

Özellikle son yıllarda oldukça kötü günler geçiren BlackBerry, daha sonraları her ne kadar Priv ve birkaç modeli ile Android pazarında tutunmaya çalışsa da bir türlü eski başarısına ulaşmayı başaramamıştı. Ortaya çıkan son haberlere göre ise artık BlackBerry’nin akıllı telefon pazarından çekileceği yönünde.

Zaten baktığımız zaman özellikle son yıllardaki satış rakamları ve hisse değerlerinin oldukça düşmesi bu yönde piyasaya işaretler veriyordu. Ancak tüm bu söylentilere rağmen halen BlackBerry cephesinden artık pes ettiklerine dair resmi bir açıklama gelmedi.

Henüz böyle bir açıklama yapılıp yapılmayacağı belli değilken birçok yabancı yayın kuruluşuna göre bu açıklama 28 Eylül tarihinde gelecek gibi görünüyor. Böyle bir karar alınırsa bize de “bizim zamanımızda bir BlackBerry vardı” demek düşer.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…