Anasayfa Giyilebilir Çok Daha Hızlı Apple Watch 2 ile Birlikte Daha Büyük Batarya ve GPS Desteği Yolda

Çok Daha Hızlı Apple Watch 2 ile Birlikte Daha Büyük Batarya ve GPS Desteği Yolda

0
1
1,183

Eli kulağında olan Apple Watch 2 için yeni işaretler var. Son ortaya çıkan detaylara göre GPS izleme, daha iyi performans ve daha büyük pil Apple’ın en yeni akıllı saatinde yer bulacak. Beklenenin aksine yeni nesil Apple Watch 2’de odaklanılacak olan asıl konu cihazın ekran boyutu veya kalınlığı olmayacak. En azından saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo son paylaştığı yatırımcı notunda bu şekilde detay veriyor.

Değişikliklerden ilki ve en büyüğü GPS çipinin yeni nesil Apple Watch’ta yerleşik olarak gelecek olması. Ayrıca cihazda barometrede yer alacak. Watch 2 gücünü TSMC’nin üreteceği işlemciden alacak. Mevcut Apple Watch’da 28nm Samsung işlemci mevcut. Apple Watch 2’de TSMC’nin 16nm işlemcisi yer alacak. Küçülen işlemciden arda kalan yer tasarrufu daha büyük pil için kullanılacak. Bu da doğal olarak daha ince bir Apple Watch’un gelmeyeceği anlamına geliyor.

Analist Kuo, Apple Watch 2’nin çıkış tarihini de 2016 yılının ikinci yarısından sonrasını işaret ederek gösteriyor. Bu da hemen hemen yeni nesil iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte Apple Watch 2’nin tanıtılabileceği anlamına geliyor. Bunun anlamı da muhtemelen Eylül ayının ortasına kadar yeni nesil iPhone’larla birlikte Apple Watch 2’nin de lanse edileceğini gösteriyor.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…