Anasayfa İnternet e-Devlet Kullanıcı Sayısı Açıklandı

e-Devlet Kullanıcı Sayısı Açıklandı

0
2
1,171

18 Aralık 2008‘de kullanıma sunulan e-Devlet kapısı, vatandaşlara uzun kuyruklar beklemeden, bir çok işlemlerini evden yapabilme olanağı tanıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, e-Devlet kapısı açıldığı günden günümüze, bu 8 yıllık süreçte 28,5 milyon vatandaşa ulaşıldığını söyledi. 22 hizmet ile başlayan e-Devlet serüveninin şuan da 256 kamu kurumuna ait 1532 farklı hizmet verilebildiğini açıkladı.

Aylık ortalama 30 milyon defa giriş yapılan e-Devlet kapısı, 15 yaşını doldurmuş tüm vatandaşlara hitap ediyor yani Türkiye’nin %50‘sine.

e-Devlet’in mobil uygulamasının da oldukça rağbet gördüğünü söyleyen Arslan, en basitinden seyahat ve konaklama masrafı yapmadan doğrudan e-Devlet üzerinden üniversite kaydının yapılabildiğini belirtti ve sadece geçen yıl vatandaşlarımızın bu hizmetten  100 milyon lira tasarruf yaptığını açıkladı.

Yakın zamanda gelmesi beklenen diğer bir güzel haber ise, vatandaşların PTT kuyruklarına girmeden, SMS yöntemi ile e-Devlet kapısı şifrelerine kolayca ulaşabileceğini  açıklayan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan , bu konudaki çalışmaların Türksat tarafından devam ettiğini ve en kısa sürede sonuca ulaşacağını belirtti.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…