Anasayfa İnternet Facebook Hindistan’da Havadan Fiber Hızında Wi-fi Testlerine Başladı

Facebook Hindistan’da Havadan Fiber Hızında Wi-fi Testlerine Başladı

0
1
1,038

Facebook havadan yüksek hızlarda kesintisiz internet erişimi sunmak için Hindistan’da testlere başladı. Üzerinde çalıştığı bu teknoloji ile gigabit hızlarında süper hızlı internet hizmeti sağlamayı planlıyor.

Resmi kaynaklardan yapılan açıklamalara göre Hindistan internet erişim sağlayıcısı ISS ile ortak yürüttüğü çalışmasını, 125 kırsal pilot bölge için Hindistan devletine teklifi sunmuş ve kabul edilmiştir.

facebook-wi-fi

Facebook yüksek hızda wi-fi hizmeti için sokak lambaları, bina çatıları vb yüksek noktalara yerleştireceği cihazlar vasıtasıyla mobil cihazlarımızın kesintisiz hücresel veri kaynağı olmayı planlıyor.

Facebook yetkililerine göre; gelişmekte olan ekonomilerde, günümüz teknolojisi olan internetin kullanım sıklığı ve hızını arttırmak için uygun stratejiler geliştirilmelidir.

Bu yılın başlarında çalışmaya başladığı wi-fi internet servis sağlayıcısı Hindistan telekom şirketleri tarafından engellenmişti. Fakat ISS ile ortak yürüttüğü projenin testlerine başlandı. Çok yakında hayatımıza girecek olan bu yeni teknoloji hepimizi yakından ilgilendireceği aşikar.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…