Anasayfa Oyun Facebook Bu Sefer Steam’e Savaş Açtı

Facebook Bu Sefer Steam’e Savaş Açtı

0
2
1,328
facebook-unity-steam

Mark Zuckerberg yönetimindeki Facebook, Snapchatten sonra Steam‘i gözüne kestirdi. Yeni nesil bir oyun platformu üzerinde çalıştığı söylentileri birden fazla kaynaktan sızdırılmaya başlandı. Unity firması ile anlaştığı ve oyun severleri kendi platformunda toplamak istediği çıkan söylentiler arasında.

unity-logo

Facebook ve Unity İş Birliği İçinde

Facebook kendine bağımlı hale getirmek için 3-4 yıl önce Football Manager ve Farm Ville gibi oyunları çıkarmıştı. Bu oyunlar sayesinde kullanıcılarını sitede tutmak isteyen Facebook bu konuda oldukça da başarılı olmuştu ama zamanla kullanıcıların ilgisi bu platform üzerinden çekilmişti. İnsanların Facebook üzerinde oyun oynamak istememesini anlayan Facebook farklı bir girişimin içine girerek Unity ile anlaştı.

Mobil oyun dünyasının özellikle geçtiğimiz son bir iki yılda azımsanamayacak kadar gelişmesi Facebook’un bu platformadan gelen gelirlerini ciddi derecede etkiledi. Bu pazarı elinde tutmak isteyen Facebook, Steam gibi masaüstü oyun platformunu destekleyecek ve Steam’in gelirlerine ortak olmaya çalışacak. Henüz nasıl bir yapıda olacağı ve tasarım olarak neye benzeyeceği belli olmayan Facebook’un oyun platformunun yönetimini Unity üstlenecek.

steam-kapak

 Üst Seviye Oyunların Hepsini Barındıracak

Şuan da Steam platformunda bulunan üst seviye oyunların hepsini kendi platformunda barındırmayı amaçlayan Facebook’un Steam kullanıcılarını kendi platformuna çekmesi kolay olmayacak ama Steam’in gelirlerini oldukça baltalayacağını söyleyebiliriz. Snapchat’e açtığı savaşın Steam’e sıçraması ile bakalım Facebook bundan sonra hangi platforma kanca atacak.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…