Anasayfa İnternet Facebook Tüyler Ürpertici Bir Teknoloji Üzerinde Çalışıyor

Facebook Tüyler Ürpertici Bir Teknoloji Üzerinde Çalışıyor

0
0
1,092

Facebook ve Google, ikisi de kullanıcılarını konum tabanlı izleyebilmek için sıraya girmiş durumdalar ve bu amaçlarını yerine getirebilmek için büyük teknolojiler üzerine çalışmalar yapıyorlar. Elbette ki diğer konularda da ilginç çalışmalar yaptıkları açık.

Geek, Facebook’a ait yeni bir patenti tespit etti. Ortaya çıkan patentte tüyler ürpertici detaylar yer alıyor. Daha önce her kullanıcısının yüzünü etiketleme ile veritabanına katıp, daha sonra eklenen fotoğraflar üzerinde yüz tanıma özelliğini kullanıma sunan Facebook şimdi de kameralara el atıyor. Buna göre artık Facebook mesela telefonunuzun kamerası üzerinden çekilen herhangi bir fotoğrafınızdan sizi genel olarak tanıyabilecek.

İlk planda bu fazla dehşet verici gelmeyebilir ancak durumun bir adım ötesi hayal edildiğin de aslında bu teknolojinin çokta faydalı olmayacağını düşünebilirsiniz. Facebook bunu gerçek bir kişi adına sahte hesapların açılmasını önlemek adına yaptığını belirtse de kullanıcılarını şimdiden ürkütmüş durumda.

Geek, bunun uygulama geliştiricileri tarafından ilerleyen dönemlerde kullanılabilir olmasının önünün açılacağını ve bunun karışık sonuçlar doğurabileceğini iddia ediyor. Henüz şirket bu projesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor ve fazla detay verilmiyor. Bakalım ne gibi gelişmeler yaşanacak, bekleyip göreceğiz.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…