Anasayfa Sosyal Medya Facebook’a 360 Derece Video Desteği Geldi

Facebook’a 360 Derece Video Desteği Geldi

0
0
1,089

Facebook 360 derecelik videoların haber kaynağında yayımlanabilmesinin önünü bugün itibari ile açtığını duyurdu. Uygulamaya dair söylentiler geçen hafta gelmişti ve beklenildiği gibi Facebook bu yeni uygulamayı işleme koydu.

Video ile ilgilenen herkesi ilgilendiren bu gelişme ile birlikte artık Facebook’a 360 derece ile çekilen özel videolar eklenebilecek ve videoyu izleyen kullanıcılar farklı bir deneyim yaşayabilecekler. Özellikle yapımcı firmaların yakın zamanda bu özelliği sıklıkla kullanması bekleniyor. Bu özellik bir süredir YouTube’da mevcut ve yapı bakımı ile gerçekten ilginç.

Örnek video;

Facebook yaptığı duyurunun bir parçası olarak Star Wars’ın 360 derece ile çekilen tanıtım videosunu da paylaştı.

GoPro gibi firmalar 360 derece video özelliğini ilk andan itibaren kullanmaya başladılar bile. Hatta GoPro’nun saatler öncesinde eklediği bir video örneği mevcut. Buradan ilgili videoya ulaşabilirsiniz.

360 derece video özelliği Facebook web ve Facebook Android için kullanılabilir durumda. Çok yakında iOS cihazlar üzerinde de kullanılabilir olacak. Muhtemelen önümüzdeki ay uygulamaya verilecek güncelleme ile gelecek.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…