Anasayfa Mobil Galaxy Note 7’de Büyük Sorun Ortaya Çıktı! Sorun iPhone 7’yide Etkileyebilir

Galaxy Note 7’de Büyük Sorun Ortaya Çıktı! Sorun iPhone 7’yide Etkileyebilir

0
0
2,000
galaxy-note-7-saglamlik-testi

YouTube kanalı JerryRigEverything her yeni çıkan akıllı telefon üzerinde yaptığı dayanıklılık testleri ile bilinen bir isim. Son testini de Galaxy Note 7 üzerinde gerçekleştirdi. Ekranında Corning Gorilla Glass 5’in kullanıldığı Galaxy Note 7 elbetteki ilk bakışta oldukça dayanıklı bir ekrana sahip olduğu imajı uyandırıyor. Peki ya gerçektende böyle mi?

Gerçekleştirilen testlerde, özellikle Galaxy S7 ile yapılan Galaxy Note 7 ekran çizilme testlerinde ilginç bir şekilde Galaxy S7 modellerinin daha sağlam olduğu görülüyor. Çizilmeye karşı Galaxy Note 7 daha yatkın.

Henüz teyit edilmiş olmasada iPhone 7’de Gorilla Glass 5’in kullanılması bekleniyor. Apple geçen yıl, tanıttığı iPhone 6s’de çizilmelere ve düşürmeye karşı iyon ile güçlendirilmiş ve daha da dayanıklı hale getirilmiş Gorilla Glass ile geliyor. 6s’de Gorilla Glass 4’ün kullanıldığı tahmin ediliyor.

Galaxy Note 7 geriye kalan tüm dayanıklılık testlerinde oldukça iyi bir performans göstermiş ama ekran koruyucusu konusunda sınıfta kaldığı açık. İşte o test videosu;

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…