Anasayfa Mobil Google Yayınladığı Reklam Filmiyle Apple’ın Akıllı Telefonu iPhone’la Dalga Geçti

Google Yayınladığı Reklam Filmiyle Apple’ın Akıllı Telefonu iPhone’la Dalga Geçti

0
1
966

Halen başlangıç olarak 16 GB depolama kapasitesine sahip iPhone’larla gündemde yerini koruyan Apple’ın diğer firmalar rahat bırakmıyorlar. Android cihazlarda artık başlangıç için 32 GB depolama kapasitesi standart hale gelmiş öyle ki bu depolama kapasitesi dahi eleştirilmeye başlanmışken, Apple’ın içinde bulunduğu durumda mizah malzemesi olmaya başladı.

Apple’ın ilk defa bu yıl tanıtacağı iPhone 7 ile başlangıç olarak 32 GB depolama kapasitesi ile gündeme geldiğini de hatırlatalım. Android’e ilgi çekmek için büyük bir çaba gösteren Google, bulut depolama servisi Google Fotoğraflar için yeni bir reklam filmini yayınladı. Reklam filminde “Free Up Space” özelliği üzerinde duruluyor. Bu özellik akıllı telefonunuzda bulunan, 16 megapiksele varan kameralarla çekilmiş fotoğraflar ve 1080p HD videoları sınırsız alanda depolayabilmenize olanak sağlıyor. Depolamakla kalmayıp bir de cihazınızdan bu içerikleri silen özellik sayesinde hem depolama yapıyor hem de alan tasarrufu sağlıyorsunuz.

Apple’ın bulut depolama servisi iCloud’a karşın silahını çeken Google’ın, işlerin yolunda gitmesi için elbetteki planladığı bazı şeyler mevcut. 16 GB iPhone’ları baz alarak oluşturan reklam filminde, beklenmedik anlarda telefonun depolama alanının dolması ve ekrana gelen “Hafıza Dolu” uyarısı gösteriliyor. Google böylece hem 16 GB iPhone’lara taş atarken hem de Google Fotoğraflar servisini iCloud’a karşın gövde gösterisiyle öne çıkartmış durumda.

iCloud’unda iPhone’lar üzerinde benzer yapıda çalıştığını belirtelim. Nitekim Google Fotoğraflar’ın en büyük farkı depolama alanı konusunda sınırların olmaması. İşte yayınlanan o reklam filmi;

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…