Anasayfa İnternet Google’dan Bir Ceza da Acun’a

Google’dan Bir Ceza da Acun’a

0
0
2,114
google-ceza

Arama sonuçları ve gösterilmesi konusunda oldukça hassan olan ve bunun başlıca nedeninin kullanıcılara daha iyi sonuçlar vermek olduğunu söyleyen Google, Phantom 4 adlı algoritmasını geçtiğimiz günlerde güncelledi.

Geçtiğimiz günlerde NTV‘nin arama sonuçlarında video bölümünü manipüle ettiği görülmüş Google‘dan NTV’ye ağır bir ceza gelmesi gündeme gelmişti. Ancak henüz NTV’ye bir ceza gelmedi,sürpriz bir şekilde Türk kullanıcıların en fazla ziyaret ettiği web sitelerinden biri olan Acunn.com, Google aramalar tarafından kaldırıldı.

acun

Bugün gün içinde gelen bu yasak ile birlikte Acunn.com, aramalarda gözükmemekte. Bu cezanın değişen yeni algoritma ile alakalı olup olmadığı henüz bilinmiyor ancak akla ilk gelen sebep Phantom 4 güncellemesi. Acunn.com ise bu cezada yalnız değil, onunla birlikte AjansHaber.com‘da Google’ın cezalarından nasibini almış durumda.

Muhtemelen bu süreç geçici olacaktır çünkü Google, çalışma prensibi olarak uyarılarını her iki siteye de bildirmiştir. Acunn.com ve AjansHaber.com, Google’ın belirttiği sıkıntıları giderdiği taktirde tekrar aramalarda gözükmeye başlayacaktır.

Daha önceleri de Hürriyet,Milliyet,CnnTürk,Akşam,Habertürk,Mynet,Bugün ve Star gibi oldukça hit alan sitelerde benzer şekilde Google tarafından cezalandırılmıştı.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…