Anasayfa Mobil iOS 10 Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Yeni iOS Sürümünün Çıkış Tarihi

iOS 10 Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Yeni iOS Sürümünün Çıkış Tarihi

1
4
2,506

Apple’ın bu yıl WWDC 2016’da tanıttığı ve öncelikli olarak geliştiriciler için kullanıma sunduğu, kısa süre sonrada halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için yayınlanan iOS 10‘un yayınlanma tarihini bugün sizlerle paylaşacağız. Gelişmiş özelliklerle gelen ancak yine de aslen kullanılabilirlik üzerinde duran Apple’ın hedefi aslen mobil işletim sistemini çok daha fazla kullanılabilir kılmak. Bunu da iOS 10’la şirketin başardığı görülüyor.

iOS 10 özelliklerine Genel Bakış

Yepyeni kilit ekranı, yeninen Müzik uygulaması, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kadar gelişmiş özelliklerin getirildiği Mesajlar uygulaması (özellikle iMessage için büyük geliştirmeler mevcut), daha akıllı ve gelişmiş hale getirilen Fotoğraflar uygulaması, widget desteği, geliştirilmiş 3D Touch görünümü ve daha fazlası iOS 10’la kullanıma sunulmuş durumda.

iOS 10 Ne Zaman Yayınlanacak?

Şu anda geliştiriciler için dördüncü beta sürümü, halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için de üçüncü beta sürümü yayınlanan iOS 10’un geliştirmeleri hız kesmeden devam ediyor. Ancak artık final sürümü için Apple’ın son hazırlıklarını yavaş yavaş yaptığını belirtelim.

Bu bağlamda Apple’ın iPhone 7 lansmanından hemen bir hafta sonrasında iOS 10’un final sürümünü herkese açık olarak yayınlaması bekleniyor. iPhone 7’nin lansman tarihi olarak şu anda iki tarih işaret ediliyor. Birisi 9 Eylül Cuma. Bu tarihte lansman olursa 16 Eylül’de iOS 10 yayınlanacaktır. Diğer bir tarih ise 16 Eylül. Eğer ki Apple bu tarihte yeni nesil iPhone modellerini lanse ederse iOS 10’un yayınlanma tarihi de 23 Eylül olabilir.

Tarihlerin resmi olmadığını ancak Apple’ın standart tutumuna binaen yorumlandığını belirtelim.

Daha fazla haber için tıklayın...

1 Yorum Yapılmış

  1. […] tanıtılmasına sayılı günler kalmış durumda. Apple’ın en yeni mobil işletim sistemi iOS 10, iPhone 6s/6’ya göre kısmi güncellenmiş tasarımı ve donanım yenilikleri ile gelecek […]

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…