Anasayfa Yazılım iOS 9.3’ü Hackleyene 500 Bin Dolar

iOS 9.3’ü Hackleyene 500 Bin Dolar

0
2
1,082

Güvenlik firmalarının iOS 9.3 için yazılım geliştirmeleri ve açıklarını kapatmasından sonra iOS 9.3’ü hackleyene 500 bin dolar ödül vereceklerini duyurdular. Ardından white ve black hackerlar kollarını ödül için sıvadı.

Güvenlik Firması Exodus Açıkladı

Yazılım sektöründe yer alan firmalar her ne kadar hackerlardan önce güvenlik önlemlerini almak ve açıklarını kapatmak isteselerde testlerde bulamadıklarını açıklar başlarına bela olmaya devam ediyor.  Hackerlar tarafından hacklenmenin maliyeti ise bazen milyarlarca zarara neden olabiliyor.

Bu yüzdendir ki üretici firmalar ve güvenlik firmaları açıklarını bulmak için ve  eğer açıkları var ise bunu minimum zarar ile kurtarmak için bu  işi bir oyuna çeviriyor ve sistemlerini hackleyenlere ciddi ödüller veriyor. Onlardan biri de Exodus Intelligence isimli güvenlik firması. iOS 9.3’ü hackleyene ve açıklarını bulabilene 500 bin dolar ödül vereceğini duyurdu. Türk lirası olarak baktığımızda yaklaşım 1 milyon 365 bin TL gibi söz yerinde ise servet teklif ediyorlar. Daha önce böyle bir olaya imza atan firma 200 bin dolarlık ödüller vererek kendi sistemini geliştirmiş ve açıklarını kapatmıştı.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…