Anasayfa Mobil iOS 9, Apple’ın Daha Uzun Süren Pil Ömrü Vaadini Yerine Getirebiliyor mu?

iOS 9, Apple’ın Daha Uzun Süren Pil Ömrü Vaadini Yerine Getirebiliyor mu?

0
0
933

Apple iOS 9’la birlikte büyük vaatlerde bulunmuştu. Kullanıcıların en çok ilgisini çeken vaat ise daha uzun süren pil ömrü konusu oldu. Peki ya Apple’ın bu vaadi iOS 9’la yerine geldi mi?

Apple iOS 9’la bu vaadini yerine getirebilmek için “Düşük Güç Modu”nu kullanıyor ve bu modun normal şartlarda kapalı olması durumu söz konusu. Pil seviyesinin %20’ye düşmesi ile gelen uyarı ile bu mod aktif hale getirebiliyorsunuz. Daha sonra cihazınızı tam olarak şarj ettiğinizde otomatik olarak kapanıyor. Elbette ki düşük güç modunu tercihe bağlı olarak Ayarlar’dan aktif veya deaktif hale getirebilmeniz mümkün.

Düşük güç modunun aslında espirisi oldukça basit. Cihazın performansını düşünerek pil ömrünü koruyor ve arka planda uygulamaları sınırlandırıyor.

Yapılan araştırmalar iOS 9’la birlikte kullanıcıların büyük çoğunluğunun performanstan ödün vererek düşük güç modunu aktif tuttuklarını ortaya çıkartmış durumda. Bununla birlikte yine düşük güç modunun kullanıcıların lehine sonuçlar verdiği belirtiliyor. Apple’ın vaadini bir şekilde yerine getirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…