Anasayfa Mobil iOS 9 Bugün Kullanıma Sunuluyor

iOS 9 Bugün Kullanıma Sunuluyor

0
0
965

Apple’ın Hazirana yından bu yana geliştiricilerle birlikte üzerine çalışmalarını sürdürdüğü iOS 9 bugün yayımlanıyor. Türkiye saati ile 20:00 veya 21:00 sularında iOS 9’un GM yani final sürümünün yayımlanması bekleniyor.

iOS 9’la birlikte kullanıcı odaklı geliştirmelerin yapıldığını ve iOS 8 deneyiminin daha iyi hale getirildiğini belirtelim. Özellikle performans ve şarj konusunda büyük iyileştirmelerin yapılmış olması kullanıcılar açısından büyük bir yenilik olarak belirtiliyor. iOS 9’la birlikte güç tasarruf modu geliyor ve bu başta iPhone 6 ve iPhone 6 Plus olmak üzere iOS cihazlara ortalama +1 saat daha fazla şarj dayanım gücü kazandırıyor.

iOS 9’la birlikte büyük arayüz değişikliklere göze çarpmasa da Siri gibi uygulamalar üzerine geliştirmeler söz konusu. Örneğin Siri artık “Hey Siri” diyen herkese cevap vermeyecek. Sadece sizin ses tonunuzu algılayarak sizin “Hey Siri” demenize cevap verecek.

iOS 9’un ardından diğer en büyük güncelleme olarak işaret edilen iOS 9.1’in Kasım ayında yayımlanmasının söz konusu olduğunu belirtelim.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…