Anasayfa Yazılım iOS 9’un Açığını Bulana 1 Milyon Dolar Ödüllü Kampanya

iOS 9’un Açığını Bulana 1 Milyon Dolar Ödüllü Kampanya

0
0
1,710

Apple yeni işletim sistemi iOS 9’un açığını bulana 1 milyon dolar ödül verileceğini duyurdu. Apple’ın bu iddialı oluşunun arkasında elbette ki birtakım skandallar yatıyor.

Dün satışa sunulan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus öncesi iOS 9 güncellemesi pek çok iOS cihaza verilmişti ve güncelleme ile birlikte gelen yenilikler ve geliştirmelerden daha çok yaşanılan sorunlar konuşulmaya başlandı. Özellikle güncellemenin yayımlandığı ilk gün yaşanılan sorunların ardı arkası kesilmedi.

Güncellemenin inmesinden tutun, hızlı şarj tüketiminden yavaşlıklara neden olan pek çok sorun kullanıcıları rahatsız etmişti. Apple sorunlarını çözmek için daha yeni olan işletim sistemi için iOS 9.0.1 güncellemesini yayımlamıştı ve sorunları çözüme kavuşturmuştu. Halan sorun yaşadığını dile getiren kullanıcıların varlığı da söz konusu.

Hal böyle olunca güven sorunu yaşayan Apple bu duruma önlem amaçlı iOS 9’un açığını bulana 1 milyon dolar ödül verileceğini duyurdu. Kampanya Apple ve Zerodium tarafından duyuruldu. Güvenlik şirketi olan Zerodium’un Apple’ın güvenini yakaladığı aşikar ve aslen kampanyanın sahibi de bu şirket. Apple’ın iOS’u öne sürerek böyle bir kampanya yapmak isteyen Zerodium’a izin vermesi ise iki şirketin de yeni işletim sistemine olan güvenlerini gösteriyor.

Ödülün bulunan açığa göre 3 milyon dolara kadar çıkabileceğini de belirtelim. Artık ne gibi gelişmelerin yaşanacağı merak konusu.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…