Anasayfa Mobil iPhone 7 Geekbench 3 Testi Ortaya Çıktı

iPhone 7 Geekbench 3 Testi Ortaya Çıktı

0
0
1,431

Apple, Eylül ayında yapacağı lansmanda, iOS 1o, MacOS, watchOS 3.0, ve yeni MacBook ile birlikte iPhone 7‘yi de tanıtacak.

iPhone 7’nin Geekbench 3 Puanları

iOS 10 beta sürümü yüklü iPhone 7’nin Geekbench 3 testi ortaya çıktı. Tekrar değinmekte fayda var iOS 10 beta sürümü ile yapılan bu testin orjinal testinden daha düşük çıkacağını söylemeliyim.

iPhone 7 Geekbench 3 testinde, tek çekirdek ile 3548, çoklu çekirdek testinde ise 6430 puan ile rekor bir sayıya ulaştı. iPhone 6s aynı testte, tek çekirdek ile 2541 verirken çoklu çekirdekte 4436 gibi bir sayıya ulaşıyor. Aradaki fark ciddi anlamda bir hız farkı demek.

iphone-geekbench

iPhone 7 İşlemci ve Ram

Geekbench 3 testinde görülen üzere iPhone 7 2,37 Ghz çift çekirdekli Apple A10 işlemciye sahip. Ram’e bakacak olursak da iPhone 7 3 GB lik bir RAM ile karşımıza çıkıyor. Fazla ram ihtiyacı duymayan işletim sistemi ile oldukça yeterli bir RAM’e sahip olan iPhone 7’nin piyasanın en hızlı telefonu olacağını söyleyebiliriz.  iPhone 6s‘in 2 GB‘lık bir RAM’e sahip olduğunu hatırlatırsak siz de arada ki farkı anlayacaksınız. Biz de Eylül ayına kadar çıkacak olan sızıntılar ile size bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…