Anasayfa Mobil iPhone 7 Geekbench Testi Ortaya Çıktı!

iPhone 7 Geekbench Testi Ortaya Çıktı!

0
1
1,829
iphone7

Yaklaşık 2 gün sonra resmi olarak Apple tarafından görücüye çıkan olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında bu zamana kadar birçok bilgi geldi ve gelmeye de devam ediyor. Paylaşılan tüm sızıntılara baktığımızda cihaz hakkında bir çok detayı öğrendik bununla birlikte cihazın tanıtılmasına kısa bir süre kala,  iPhone 7 Plus’ın işlemci performansını gösteren Geekbench testi de ortaya çıktı.

Bugüne kadar hep teknik özellikler konusunda, diğer rakiplerinden geri kaldığı iddialarına rağmen Apple, iPhone 7 Plus’ta oldukça yüksek performans verebilen Apple A10 işlemcisini ve 3 GB RAM desteğiyle hem kararlı hem de performans açısından oldukça güçlü bir cihazı kullanıcılarına sunacak.

Geekbench Testi

iphone-7-geekbench-test

iPhone 7 Plus’ın çıkan Geekbench testine göz atacak olursak, cihaz tekli çekirdekte 3379 ve çoklu çekirdekte 5495 gibi oldukça yüksek bir puanın sahibi oluyor. Samsung‘u geçtiğimiz günlerde oldukça zor duruma sokan ve ön sipariş rekorları kırmasına rağmen şuan teknik hatalarından dolayı milyarlarca dolar para kaybına sebep veren modeli Note 7‘de Geekbench testinde oldukça iyi sonuçlar çıkarıyor. Ancak puanlara baktığımızda iPhone 7 Plus, Note 7’yi oldukça geride bırakmış durumda. iPhone modellerinin bu şekilde yüksek performans elde etmesinin ve rakiplerine fark atmasının başlıca sebebi ise tabi ki donanımdan ziyade oldukça kararlı,sade ve fazla RAM ihtiyacı duymayan iOS işletim sistemi.

Bakalım 7 Eylül 2016 tarihinde tanıtılacak olan iPhone ve 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarını memnun edebilecek mi?

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…