Anasayfa Mobil iPhone 7 Ne Zaman Tanıtılacak? iPhone 7’nin Özellikleri ve Fiyatı Ne Olacak?

iPhone 7 Ne Zaman Tanıtılacak? iPhone 7’nin Özellikleri ve Fiyatı Ne Olacak?

0
0
2,512

Apple’ın en yeni nesil iPhone modelleri, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tanıtılmasına sayılı günler kalmış durumda. Apple’ın en yeni mobil işletim sistemi iOS 10, iPhone 6s/6’ya göre kısmi güncellenmiş tasarımı ve donanım yenilikleri ile gelecek olan iPhone 7 ile ilgili her şeyi bu yazımızla sizinle paylaşıyoruz.

iPhone 7’nin Özellikleri

Yeni nesil iPhone modelinin A10 çip ve çipe yerleşik M10 hareket yardımcısı ile gelecek. 2 GB RAM ile birlikte, yerleşik depolama kapasitesinin başlangıç seviyesi olarak 32 GB olarak gelmesi bekleniyor. Tüm bunlarla birlikte daha büyük ve geliştirilmiş 12 megapiksel arka kamera (iPhone 7 Plus veya yeni model olarak lanse edilen iPhone 7 Pro’da çift arka kamera yer alabilir), daha za indirgenmiş anten çizgileri ve dahası iPhone 7 ile hayatımıza giriş yapacak.

Touch ID’nin Force Touch teknolojisi ile bezenmesi de beklenenler arasında. İlk olarak yeni MacBook’un trackpadinde kullanılan bu teknolojinin iPhone 7 ile Touch ID’de yer bulması bekleniyor.

Bir diğer beklenenler arasında ise ekran çözünürlüğünün hissedilir derecede yükseltilmesi yönünde.

iPhone 7’nin Tanıtım Tarihi

Eylül ilk yarısı içerisinde muhtemelen 9 Eylül’de tanıtılması beklenen iPhone 7’nin 16 Eylül’de de kilit pazarlarda öncelikli olarak ön siparişe sunulması bekleniyor. Türkiye’de ise iPhone 7’nin Eylül ayının sonunda veya Ekim ayının başında satışa sunulması beklenenler arasında.

iPhone 7’nin Fiyatı

Elbetteki özellikleri ve tanıtım tarihi kadar fiyatı da merak edilenler arasında. Mevcut iPhone 6s/6s Plus modellerine eş değer fiyatla gelmesinin beklenildiğini belirtelim. Muhtemelen 100-150 TL civarında bir artış söz konusu olabilir.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…