Anasayfa Mobil iPhone 7 Resmi olarak Tanıtıldı işte Özellikleri

iPhone 7 Resmi olarak Tanıtıldı işte Özellikleri

0
0
2,309
iphone-7

Günlerdir konuşulan Apple lansmanında iPhone 7 tanıtıldı. Merakla beklenen iPhone 7′ de 4 çekirdekli işlemci olan A10 kullanılmakta. Bu işlemcilerden  iki tanesi yüksek performanslı olarak çalışırken, diğer iki işlemci ise düşük performansta çalışmakta. Grafik performansında ise A9′ a göre yüzde 50 daha fazla performansa sahip. Ekran konusunda 4.7 inç (326 ppi) Retina HD ekran tercih edilen cihazda ekran artık %25 daha parlak olacak.

iPhone 7′ nin kamerasından bahsedecek olursak,  7 MP ön kameraya ve Quad Led flash’a sahip 12 MP arka kameraya sahip cihaz ile oldukça kaliteli fotoğraflar çekmemiz mümkün. Yapılan açıklamada iPhone 7 kamerasında 25 ms’de 100 milyarın üzerinde işlem yapıldığı ifade edildi. Bu rakamlar bize kameranın oldukça güçlü bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor.

Apple’ın iPhone 7 ‘de kulaklık girişini kaldırılacağı söylentileri de doğrulanmış oldu ve artık iPhone 7 3.5 mm’lik kulaklık girişine sahip değil. Home tuşuna entegre edilen TAPTIC özelliği sayesinde Home tuşu daha kullanışlı hale getirilmiş. Kullanıcıların beklediği diğer bir özellik ise su geçirmezlik konusuydu ve Apple iPhone 7’ de IP 67 sertifikasını kullanarak 1,5 metreye kadar 30 dakika su geçirmezlik özelliğine de eklemiş oldu. Hoparlör olarak iki adet stereo hoparlör  tercih edilmiş.

iPhone 7  daha önceki renk seçeneklerine Black ve Jet Black seçeneklerini ekleyerek bir değişiklik yaptı. Kullanılan Ram hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmaması oldukça şaşırtıcı olsa da tahminimizce 2 yada 3 GB’lık bir RAM’e sahip. Batarya konusunda ise her zaman olduğu gibi mah cinsinden açıklama yapmayan Apple, iPhone 7′ nin kullanım sürelerini belirtti.

Depolama seçeneği olarak 16 GB’lık modellerine de veda eden Apple, artık kullanıcılarının karşısına en düşük depolama seçeneği olan 32 GB ile çıkıyor. Fiyat konusunda ise iPhone 6s ile aynı fiyata sahip yani 649 dolardan satışa sunulacak ancak ülkemizde ne kadarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı henüz belli değil. iPhone 7 için ön siparişler aşağıdaki fotoğrafta belirtilen  ülkeler için 9 eylül’de başlayacak ve telefon 16 Eylül’de ise satışa sunulacak. Tahminimizce iPhone 7′ nin Türkiye’de satışı ikinci partide gerçekleşecek.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Android Kullananlar İçin En İyi 3 Ses Kayıt Uygulaması

Eğer sizde akıllı telefonunuz ile ses kaydetmeniz gerekiyor ve en iyi uygulamayı kullanmak…