Anasayfa Mobil iPhone 7 Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu!

iPhone 7 Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu!

0
1
3,286
iphone-7-kamera

Gelecek hafta 7 Eylül 2016 tarihinde tanıtılacak olan Apple‘ın yeni amiral gemisinin teknik özellikleri hemen hemen belli oldu. Şimdi akıllardaki soru ise iPhone 7‘nin fiyatının ne olacağı yönünde. Bugün gün içerisinde yapılan açıklamaya göre iPhone 7’nin Türkiye’de ilk satış fiyatı belli olmuş oldu.

iPhone 7 Fiyatı Dudak Uçuklattı!

Tim Cook, Hindistan gezisi sırasında yaptığı açıklamada iPhone fiyatlarının pahalı olduğunu ve aşağı çekeceklerini söylemişti. Ancak görünen o ki söylenenlerin aksine fiyatlarında düşme değil,  oldukça yükselme olacak. Resmi açıklamaya göre iPhone 7‘nin Türkiye fiyatı 3799 TL olacak. iPhone 7 Plus‘da ise henüz kesin bir rakam olmasa da beklentiler 4199 TL civarını işaret ediyor.

iphone-7-fiyati

E-ticaret siteleri iPhone 7 için ön hazırlıklarını tamamladılar aynı zamanda Vatan Bilgisayar‘da iPhone 7 için ön tanımlı bir sayfa oluşturarak fiyatını açıkladı. Açıklanan bu fiyat diğer firmalar ise aşağı yukarı aynı seviyelerde. Yani bir iPhone 7 almak için 4 bin TL’ye yakın bir rakamı gözden çıkarmak gerekecek. Birçok teknoloji tutkunun fiyatı ne olursa olsun yoğun rağbet göstereceği iPhone 7 her ne olursa olsun oldukça yüksek hatta uçuk bir rakam ile raflarda yerini alacak. Bu fiyatların ülkemizde bu seviyelere kadar çıkmasının başlıca sebebi de tabi ki TRT Bandrol Vergisi‘ne ve bununla birlikte cep telefonu vergilerine gelen zamlar. Kısaca iPhone 7 alacaklar için minimum 700 TL tutarında bir vergi bekliyor olacak.

 

 

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…