Anasayfa Mobil iPhone 8’in Özellikleri Belli Olmaya Başladı!

iPhone 8’in Özellikleri Belli Olmaya Başladı!

0
0
2,287
iPhone_8

Apple’ın, iPhone’un 10. yıldönümüne özel, eşsiz özelliklerle tanıtması beklenen iPhone 8 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple’ın tedarikçi kaynaklarından edinilen bilgilere göre Apple, iPhone 8’de pek çok önemli yeniliği kullanıcılarının önüne getirmeye hazırlanıyor.

Bu eşsiz özellikler beklentilerinin ilki iPhone 8’in ekranı üzerine. Yeni nesil iPhone modelinde uçtan uca OLED ekrana yer verileceği bekleniyor. LCD ekran paneline göre daha iyi tonda renk deneyimi sunan OLED ekrana geçişle birlikte, Apple’ın üst ve alt çerçeveyi de hemen hemen kaldıracağı konuşuluyor. Özellikle alt çerçevenin kaldırılması demek ana ekran düğmesinin ve Touch ID’nin ekrana yerleşik olarak sunulması anlamına geliyor.

Tüm bunlarla birlikte iPhone 8’in gövdesinin iPhone 4/4s’de olduğu gibi cam kaplama olması bekleniyor. Telefonun daha büyük bir pille ve bu pili uzun menzilli kablosuz şarj özelliği ile şarj edebileceğimizi söyleyelim. Pek çok güvenilir Apple analistinin bu konuya güvenleri tam.

Elbetteki iPhone 8’in beraberinde getireceği yenilikler sadece bunlardan ibaret değil. Telefonun daha gelişmiş çip, yükseltilmiş RAM gibi diğer donanımsal iyileştirmelerle gelmesi bekleniyor.

Tüm bu büyük geliştirmelerin maliyeti arttırmasından dolayı iPhone 8’in ABD’deki satış fiyatının 1.000 doları aşacağı öngörülüyor. Yani ülkemizde 5.600 TL ile 6.000 TL arasında bir fiyata sahip olabilir.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…