Anasayfa Otomobil Lexus’un Kendini Onaran Boya Teknolojisi

Lexus’un Kendini Onaran Boya Teknolojisi

0
0
1,879
2013.12.10 LPMPD

Lexus markalı otomobiller sahip oldukları teknoloji, sıra dışı tasarımları, yüksek konforlarının yanında kullandıkları boyasıyla da diğer otomobillerden farkını ortaya koyuyor.

Çizikleri kendi kendine yok edebilen boya teknolojisini ilk kez Lexus firması üretti. Bu teknolojili boyayı ise tüm modellerinde kullanan Lexus, yıkamalardan yada dış etkenlerden oluşan çizikleri sürücünün tadını kaçırmadan kendi kendini yok etmesi amacıyla tasarlandı. Lexus kullanan sürücülerin çoğunlukla bu çiziklerin farkına bile varmadan kendi kendini yok etmesi markayı diğer otomobillerden ayıran belkide en güzel özelliği.

2013.12.10 LPMPD
2013.12.10 LPMPD

Lexus mühendisleri, normalden daha yumuşak ve esnek bir boya kaplaması yaparak, sıcak havalarda güneşle birlikte boyanın çizik yerleri kendi kendine kapatacağı bir teknoloji geliştirdi. Lexus otomobillerinin üzerinde beş katmanlı bir boya yer alıyor ve dört fırınlama sürecinden geçiriliyor.

image

Son derece elastik olan bu kaplama, herhangi bir özel müdahale gerektirmeden güneş altında ısı etkisi ile yüzeyin eski haline dönmesini sağlıyor. Böylece Lexus modelleri, her zaman orijinal güzelliğini korumayı başarıyor ve geleneksel boyalara göre daha uzun ömürlü bir kullanım elde ediliyor.

  • Lexus

    Aynasız Otomobil Lexus

    Lexus, 2016 Paris’te kompakt crossover konsepti UX Concept’i görücüye çıkardı.…
Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…