Anasayfa Mobil Nexus 5X ve Nexus 6P 29 Eylül’de Tanıtılabilir

Nexus 5X ve Nexus 6P 29 Eylül’de Tanıtılabilir

0
0
761

Google bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor ve biz Nexus’un iki yeni modeli Nexus 5X ve Nexus 6P’nin piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Google’In yeni cihazlarından Nexus 5X’i LG’nin, Nexus 6P’yi ise Huawei’nin ürettiği belirtiliyor. Nexus 6P’nin Nexus 6 ile benzer ön tasarıma sahip olması, parmak izi okuyucusu gibi yeniliklerle gelmesi bekleniyor.

Nexus-6P

Amazon’da piksel başına 423 ppi 1080X 1920 çözünürlüğe sahip, 5.2 inç ekrana sahip olacağı bildirilen Nexus 5X’e ait detaylar paylaşıldı.

Nexus 5X’in 12.3 megapiksel arka kamera olmak üzere, 5 megapiksel ön kameraya sahip olacağı belirtiliyor. Cihazın 1.8 GHz Qualcomm Snapdragon işlemci ile birlikte 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza ile desteklenmesi bekleniyor.

Android 6.0 ile gelmesi beklenen cihazın 2.700 mAh pile sahip olması düşünülüyor. Tüm bu özelliklerin büyük bir çoğunluğunun Nexus 6 ile benzer olması dikkat çekiyor.

Google’ın Nexus telefonları 5X ve 6P’nin isim seçimlerinin bu şekilde olup olmayacağı netlik kazanmış durumda değil. Google büyük ihtimalle 29 Eylül’deki etkinliğinde tüm detayları ile cihazlarını tanıtacak.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…