Anasayfa Mobil Note 7′ lerde Bir Hafta İçinde İkinci Patlama

Note 7′ lerde Bir Hafta İçinde İkinci Patlama

0
0
1,937
note7-patlama

Akıllı telefon üreticilerinden olan dünya devi Samsung‘ un bu yıl kullanıcalar ile buluşturduğu üst segment telefonu olan Note 7 ile başı dertte.

Geçtiğimiz günlerde şarj esnasında bataryanın patlaması ile gündeme düşen Note 7 için çıkan haberde patlamanın sebebi olarak telefonun USB Type-C konnektörü ile şarj edilmesinin sebep olduğu açıklanmıştı. Aradan henüz bir kaç gün geçtikten sonra ikinci bir Note 7’nin yine şarj esnasında patlaması üzerine, Güney Kore merkezli Yonhap News’in paylaştığı haberde ve çeşitli basın kaynakları tarafından teyit edilen habere göre Samsung kritik bir karar alarak Note 7′ leri geri toplayacağını ve çeşitli ülkelere sevkiyat için hazırlanmış olan Note 7‘ lerin sevkiyatını durdurma kararı aldığını açıkladı. Bu ikinci patlamanın, Note 7 orjinal şarj aleti ile mi şarj edilirken, yoksa önceki patlamada ki gibi USB Type-C konnektörü ile mi şarj edilirken patlağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Note 7‘ lerin geri toplanma sürecinin nasıl olacağı konusunda henüz açıklama yapılmasa da, Samsung yetkilisi olan birisinin Yohap‘ a yaptığı konuşmada kısa süre içerisinde olaya sebep olanan sorun ile birlikte resmi açıklama yapacaklarını dile getirdi. Yetkilinin yaptığı diğer bir açıklama da ise arızanın şimdiye kadar satılan telefonların sadece yüzde 0,1’inde olabileceğini ancak böyle önemli bir konuda işlerini şansa bırakmayacaklarını belirtti.

note-7-patlama

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Android Kullananlar İçin En İyi 3 Ses Kayıt Uygulaması

Eğer sizde akıllı telefonunuz ile ses kaydetmeniz gerekiyor ve en iyi uygulamayı kullanmak…