Anasayfa Mobil OnePlus 3’ün Satışı Durduruldu

OnePlus 3’ün Satışı Durduruldu

0
2
1,775

Fiyat performans bakımından piyasadaki üstün telefonlar arasında yer alan OnePlus 3 tüm Dünya üzerinde yoğun rağbet görüyor. Çinli üreticisinin satış tahminlerinin çok üzerinde satış yapan OnePlus 3 şirkette kargo ve stok açısından sıkıntı yarattı. OnePlus kurucularından olan Carl Pel, basına yaptığı açıklamada cihazın bir süre Avrupa ve Hong Kong’ta satışların durdurulacağını açıkladı. Yaşanan bu sıkıntıdan dolayı Çinli üreticinin amiral gemisi olarak nitelendirilebilecek OnePlus 3 bir ay boyunca Avrupa ve Hong Kong’ta satışı gerçekleşemeyecek.

9 Ağustos’ta satışı durdurulacak olan OnePlus 3 , 12 Eylül tarihine kadar,Hong Kong, İspanya, Slovakya, Slovenya, Romanya, Portekiz, Polonya, Hollanda, Malta, Lüksemburg, Litvanya, Letonya, İtalya, İrlanda, Macaristan, Almanya, Fransa, Estonya, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs, Hırvatistan, Bulgaristan, Belçika ve Avusturya’da stok sıkıntılarından dolayı temin edilemeyecek. Türkiye’de daha satışa sunulmayan OnePlus, satışa sunulduğu taktirde ülkemizde rağbet göreceğini söyleyebiliriz.

Peki bu kadar rağbet gören OnePlus 3’ün teknik özellikleri neler? Hep beraber inceleyelim.

OPPO‘dan ayrılıp kendi telefonunu üretmeye karar veren mühendisler tarafından geliştirilen OnePlus, tasarım ve malzeme kalitesi ile oldukça dikkat çekici özelliklere sahip.

one-plus-tasarım

Donanım

OnePlus 3’te QHD ekranının  ve MicroSD kart desteğinin bulunmamasını görmezden gelirsek, ortaya üst düzey bir tasarım ve performansa sahip bir telefon çıkıyor. Snapdragon 820 işlemci, 6GB RAM, 16MP arka kamera, 8MP ön kamera,parmak izi tarayıcı ve 3000 mAh bataryası ve USB-C port girişi ve 1.5 saatte tam dolum yapabilen hızlı şarj özelliği ile kağıt üzerinde iyi özelliklere sahip.

İlginç bir şekilde iPhone’dan daha hızlı çalışan parmak izi tarayıcısı,Gorilla Glass 4 ekranı ve tamamen alüminyum kaplı gövdesi ile göz dolduruyor. Kutusundan çift taraflı film çekili halde gelmesi ise şirketin size küçük bir hediyesi.

Tasarım

Cihazın arka yüzünde HTC One M9’u andıran arka çizgileri, Samsung Galaxy S6’yı andıran kamera çıkıntısı bulunuyor. Cihazın sol tarafında kayar şekilde bulunan düğme ile iPhone modellerinde olduğu gibi ses açma ve kapatma düğmesi yer alıyor. Tasarım açısından toplama bir cihaz gibi olduğunu düşünsek bile, şirketin iyi bir tasarım çıkardığını söylemeden geçmeyelim.

one-plus-yan-tsarım

Geekbench 3 ile yapılan testlerin sonucunda 5425 çoklu çekirdek puanı ile iyi bir yere gelen One Plus 3 , bu puan ile LG G5 , HTC 10  ve iPhone 6s’i rahatlıkla geçiyor. Ancak uzun süre kullanımlarda diğer telefonlara göre ne kadar zevk vereceği tartışma konusu. Şuan ülkemizde bulunmayan One Plus 3’ün ülkemizde de satışa sunulması halinde daha ayrıntılı bir inceleme yazısı paylaşacağız.

 

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…