Anasayfa İnternet Play Store’da Apple Müziğin Tam sürümü Sonunda Yayınlandı

Play Store’da Apple Müziğin Tam sürümü Sonunda Yayınlandı

0
0
964

Play Store’da beta sürümünü tamamlayan Apple Müzik sonunda tam sürümünü yayınladı.

Apple firmasının Spotify‘a karşı çıkardığı Apple Müzik bir süre önce Android markette de yerini almıştı. Arkasında iTunes devi olan Apple Müzik deneme sürümündeki eksikliklerini tamamlayarak tam sürüm güncellemesini yayınladı.

Müzik dinlemeyi seviyorsanız, Apple Müzik‘mi Spotify‘mı? diyorsanız sizin için kısaca kıyaslama yapalım.

Applemüzik-Spotify

İki uygulamayı da indirmek tamamen ücretsiz olup her ikisinin de bireysel ve aile için 6 kullanıcıya kadar seçenekleri mevcut. Apple Müziği üç aylık ücretsiz deneyebilirsiniz. Spotify’ı ise bir aylık ücretsiz deneyebilirsiniz fakat reklamlarla bize sunuyor bu deneme üyeliğini. Her iki uygulamanın da aylık bireysel üyelik ücreti 9,99 TL olup aile üyeliği ise 14,99 TL dir.

Android-Apple-Muzik

Kullanılan cihaz çeşitliliği konusunda Spotify bi adım öne geçiyor. Apple Müzik iOS ve Android cihazlarda kullanılırken Spotify iOS, Android ve Windows Phone‘da kullanılıyor.

Müzik arşiv büyüklüğüyle kıyaslama yapacak olursak Apple Müzik öne geçiyor. Spotify‘da yaklaşık 35 milyon parça varken Apple Müzik‘de 45 milyonluk daha geniş bir arşive sahip.

Android-Apple-Muzik-2

Her iki platformda müzik indirme seçeneği mevcut olup hücresel veri harcamadan indirdiğimiz müzikleri dinleme olanağı sunuyor. Ayrıca her ikisinde de ayarlar menüsünde Müzik Kalitesi seçeneği mevcut olup Apple Müzik‘de 256Kps kalitesinde Spotify‘da ise 320Kps ile daha yüksek ses kalitesiyle müzik keyfi sunuyor.

Genel olarak müzik dinlemeyi seviyorsanız her iki uygulama da beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak alt yapıya sahiptir.

 

 

 

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…