Anasayfa Mobil Samsung Galaxy Note 7’yi Harika Yapan 6 Özellik

Samsung Galaxy Note 7’yi Harika Yapan 6 Özellik

0
3
1,647

Uzun bir bekleyişin ardından 2 Ağustos tarihinde New York’da gösterişli  bir lansman ile tanıtılan Samsung’un gelmiş geçmiş en iyi telefonu  Galaxy Note 7 ‘yi güzelleştiren 6 özellikten bahsedelim.

1.RAM Kullanımı

yeni-touchwiz-2

Galaxy Note 7, Android 6.0 ve yenilenmiş TouchWiz ile eski Samsung modellerine karşın daha az RAM tüketimi yapıyor. Eski modellerde görülen yavaşlama sorunun önüne geçmesi beklenen bu işletim sistemi ile düşük RAM kullanımı ile yüksek performans elde edebileceksiniz.

2.Kıvrımlı Ekran

galaxy-s7-edge

Samsung Galaxy Note 7 kıvrımlı ekran seven kullanıcıları oldukça memnun edecek tarzda çift tarafı kıvrımlı olarak görücüye çıktı. Kullanım açısından bazı zorluklar çıkarsa da görsellik olarak üst düzey performans sergileyen Galaxy Note 7 rakiplerine bu konuda fark atacağa benziyor.

3.Batarya

note7_battery

Samsung Galaxy Note 7, 3500 mAh kapasiteli bataryası ile rakiplerine göre çok daha uzun süreli bir kullanım imkanı sağlıyor. USB-Type-C ile birlikte 1.5 saatlik bir sürede tam dolum yapması ise diğer bir artı özelliği.

4.Yükseltilebilir MicroSD Kart Desteği

256gb_sd_kart

Samsung Galaxy Note 7 bir önceki model olan Galaxy Note 5’in aksine yükseltilebilir bir hafıza ile karşımıza çıktı. Sizin de bildiğiniz gibi Galaxy Note 5 32GB ve 64GB dahili hafıza ile piyasaya sürülmüştü ancak yükseltilebilir hafıza mevcut değildi. Samsung, Galaxy Note 7 ile birlikte bu sorunu çözerek 64GB dahili hafızasının yanına 256GB‘a kadar destek sunan yükseltilebilir MicroSD kart desteği ile bizlere geniş bir depolama imkanı sağlıyor.

5.Geliştirilmiş S-Pen

s-pen

Samsung, Galaxy Note 7 ile birlikte S-Pen üzerinde de büyük değişiklik yaptı. Su geçirmez kasasının yanı sıra su altında çalışabilen S-Pen teknoloji severleri oldukça şaşırttı. Ne kadar kullanılır bilinmez ama bu yenilik ile Samsung bir inovasyona daha imzasını atmış oldu. Bunların yanında kelimenin üzerine gelinmesi ile istediğiniz dilde çeviri yapan ve büyüteç görevinde kullanılabilen S-Pen çok konuşulacağa benziyor.

6.İris Tarayıcı

iris_tarayici

 

Samsung, ilk kez Galaxy Note 7 de tanıttığı iris tarayıcısı özelliği ile siz değerli Samsung kullanıcılarına ayrıcalıklı bir özellik sunmuş oldu. Daha önce yazılımsal olarak sunulan bu özellik ilk kez Galaxy Note 7’de donanımsal olarak karşımıza çıktı. Daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde telefonlarımızı kullanmamızı sağlayacak bu özelliği bundan sonra çıkacak modellerde de göreceğimiz kesin gibi.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…