Anasayfa Mobil Samsung, McAfee ile Anlaştı

Samsung, McAfee ile Anlaştı

0
1
1,155
note-7-mcafee

Herkesin bildiği gibi Android, sık sık güvenlik tehditleri ile karşı karşıya kalıyor. Samsung’da kendi tedbirlerini almak için Knox adı verilen bir güvenlik sistemi üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Cihaz güvenliğine oldukça önem veren Samsung, Galaxy Note 7‘de bu işi bir adım daha ileri götürerek Iris tarayıcı ile sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Bununla da yetinmeyen Samsung, güvenlikten taviz vermemek için Intel ile bir güvenlik anlaşması yaptı.

Yapılan bu anlaşmaya göre Intel’in sahibi olduğu ve oldukça başarılı bir antivirüs programı olan McAfee Antivirüs yazılımı öncelikle Galaxy Note 7 olmak üzere, Tizen işletim sistemine sahip Z2 modellerinde de ön yüklü olarak kullanıcıları ile buluşacak.

Mobil platformu zararlı yazılımlar sardı!

Intel’in son açıkladığına verilere göre 2016 yılının sadece ilk çeyreğinde 9 milyondan fazla zararlı yazılım ve uygulama yer alıyor. Google bünyesindeki Android, her ne kadar kendi çabaları ile Android’de yer alan açıkları kapatmaya çalışsa bile yine de kullanıcılar kendi tedbirlerini antivirüs uygulamaları almak zorunda kalıyor.

McAfee

Kişisel bilgisayarlarda oldukça başarılı olduğu kadar mobil platformda da CPU tüketiminde cihazı çok yormayan bir antivirüs uygulaması olan McAfee, Samsung’un sahibi olduğu Knox güvenliği ile güçlerini birleştirdiğinde ortaya üst düzey bir güvenlik çıkacaktır.

 

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…