Anasayfa Mobil Samsung, Note 7’leri Uzaktan Kapatıyor

Samsung, Note 7’leri Uzaktan Kapatıyor

0
1
1,347

Önceleri Samsung, denildiği zaman akla ilk olarak olarak Galaxy S7, S7 Edge ya da bir çok elektronik cihaz modeli gelirken son günlerde akla ilk gelen gündemden düşmeyen patlayan Note 7 faciası oluyor.

Çıktığı günden itibaren defalarca patlayan ve bir çok maddi zarara yol açılan Note 7’leri bildiğiniz gibi Samsung piyasadan çekiyor. Note 7’leri her ne kadar piyasadan toplamaya çalışsa da Samsung öncelikle FAA‘de 1 Milyar Dolar ceza aldı ve piyasa değeri olarak da 10 Milyar Dolar gibi bir kayıp yaşadı. Bunlara rağmen hala sorunlar devam etmekte ve piyasanın patlayan telefonu Note 7 patlamaya devam etmekte.

note-7-patlama-Avustralya-1

Eğer Bir Note 7 Sahibi iseniz Telefonuzu İade Edin!!!

Bu sıkıntıdan en az kayıp ile kurtulmaya çalışan Samsung, Note 7 değişim kampanyası başlattı ve isteyen kullanıcılara para iadesi ya da sorunsuz çalışan Note 7’ler vermeyi taahhüt ediyor. Ancak Reddit’te ortaya çıkan bir habere göre Samsung iade edilmemiş Note 7’leri kullanıcıların güvenliği ve daha fazla maddi zarara uğramamak için uzaktan erişim ile cihazları kapatarak kullanılmaz hale getiriyor ve kullanıcıları sorunlu Note 7’leri iade etmeye mecbur bırakıyor.

note-7-patlama-Avustralya

Geçtiğimiz günlerde Samsung Türkiye tarafından yapılan açıklamada da “Eğer Note 7 sahibi iseniz derhal telefonunuzdan sim kartı çıkartın ve kapatın” uyarısı gelmişti ancak benim telefonumda sıkıntı yok ya da bana bir şey olmaz zihniyetinin önüne geçmek isteyecek olan Samsung, henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da bunun yapılma ihtimali hem kullanıcı güvenliği hem şirketin daha fazla zarara uğramaması için mümkün görünüyor. Bakalım Ekim ayı ortalarında piyasa tekrar dönecek olan Note 7’lerde bu sıkıntılar devam edecek mi hep birlikte göreceğiz.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…