Anasayfa Mobil Samsung, Patlama Sorunları Sonrası Satılan Galaxy Note 7’leri Geri Toplatıyor!

Samsung, Patlama Sorunları Sonrası Satılan Galaxy Note 7’leri Geri Toplatıyor!

0
1
1,419

Birkaç haftadır gündeme bomba gibi düşen Galaxy Note 7’lerdeki patlama sorunu sonrası Samsun eşi benzeri görülmemiş bir adım attı! Şimdiye kadar resmi kayıtlara göre 35 kullanıcının Galaxy Note 7’si patlamış ve bu pek çok teknoloji uzmanı tarafından skandal olarak nitelendirmişti.

1 Eylül itibariyle Note 7 satışlarını durduran Samsung, şimdide satılan tüm Note 7’leri geri toplatmaya başlıyor. Belkide akıllı telefon pazarında bir ilk olacak olan bu adımla şirketin ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğu daha anlaşılır oluyor. Ki akıllı telefon patlamaları gerek yangına gerekse vücudunuzda ciddi sorunlara sebep olabilir. Bu konunun şakasının olmayacağını belirtelim.

Patlamaların kaynağının pilden kaynaklandığının ortaya çıkması sonrası, üretim hattındaki tüm Note 7’lere ek kontroller getiren şirket, daha fazla adının skandal bir şekilde anılmaması adına “patlama riski var” diyerek cihazlarını geri alacağını belirtelim.

Şirket Note 7 satışlarının yeniden başlaması ve sorunun çözülmesi için 2 hafta gibi bir süre ile hazırlık yapacak. Eğer ki yeni bir Galaxy Note 7 aldıysanız hemen Samsung Türkiye ile iletişime geçin ve cihazınızı değiştirmek istediğinizi belirterek başvuruda bulunun. Talebinizi de Samsung tarafından yapılan resmi açıklamayada buradan devam ederek erişebilirsiniz.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…