Anasayfa Giyilebilir Samsung, Yeni Akıllı Saati Gear S3’ü Tanıttı

Samsung, Yeni Akıllı Saati Gear S3’ü Tanıttı

0
0
1,406
Samsung-Gear-S3-saat

Geçtiğimiz sene 1 Eylül’de Gear S2‘yi duyuran Samsung, bu yıl da yine 1 Eylül‘de akıllı saatlerinin yeni üyesi Gear S3‘ü tanıttı. Tasarım yönünden Gear S2 ile benzerlik gösteren Gear S3, Samsung’un son çıkan telefonlarında olduğu gibi IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikasına ve yerleşik GPS özelliğine sahip.

Gear S3’de bundan önceki model olan Gear S2 gibi spor(frontier) ve klasik(classic) olmak üzere iki ana tasarımdan oluşuyor. Klasik modelde yer alan döner bezel ve deri kayışı ile spor modeli olan Frontier’den ayrılıyor. Teknoloji meraklısı profesyonellere hitap eden klasik modeli oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Her iki tasarımda da 4 GB hafıza, 768 MB RAM ve çift çekirdekli 1 Ghz işlemci bulunuyor.

Gorilla Glass’tan Daha Özel Bir Ekran

Samsung, son çıkardığı telefon modellerinde kullandığı Gorilla Glass ekranı geliştirerek Corning Gorilla Glass SR+ adı ile Gear S3’e ilave etti. Bu ekranı sadece giyilebilir teknolojiler için tasarlayan Samsung, 16 milyon renk kapasiteli Always on Display(AOD) ve Super AMOLED ekranı ile Gear S3’ün piyasada yer alan diğer akıllı saatlerden ayrılmasını sağladığı görünüyor.

Samsung’un paylaştığı bilgilere göre Gear S3 ile bilrlikte artık gelen çağrıları ekrana dokunmadan kabul ya da ret edebilecek ve alarmınızı yine aynı şekilde durdurabileceksiniz. Gear S3 ile birlikte çizilen mesajları metin ve emojilere dönüştürebilecek ve yapılacaklar listesini ve küçük hatırlatmaları saatiniz ile oluşturabileceksiniz.

Samsung’un yeni işletim sistemi olan Tizen ile çalışan Gear S3, yeni uygulamalar ile de oldukça zenginleşmiş özelliklere sahip. Örneğin BMW mobil uygulaması ile iletişim kurarak yolculuğunuza dair bilgileri saatinizden takip edebileceksiniz.

LTE Desteği

Gear S3 de yer alan her iki modelde de bir önceki versiyonu olan Gear S2’de olduğu gibi NFC desteğine sahip. Bu özelliklere Gear S3 sahipleri mobil ödemelerde akıllı saatini rahatlıkla kullanabilecek. Spor modelinde yer alan 3G/LTE ve kablosuz bağlantı desteği ne yazık ki klasik modelinde sadece kablosuz bağlantı olarak yer alıyor. Tabi ki iki modelde de Bluetooth 4.2 bağlantısı mevcut.

Gear-S3
Samsung Gear S3’ün ne zaman çıkacağı ve fiyatının ne olacağına dair Samsung’dan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Geçen yıl aynı tarihte çıkan Gear S2, Kasım ayında 899 TL’den başlayan fiyatlar ile çıkmıştı bakalım Samsung’un Gear S3 için fiyat politikası ne olacak.

Aşağıda iki modelin de teknik özelliklerini detaylı olarak görebilirsiniz.

Samsung-Gear-S3

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…