Anasayfa Genel SoundCloud Satılabilir!

SoundCloud Satılabilir!

0
0
1,890
spotify-dan-soundcloud-atagi-191120-5

Sanatçıların kendi ürünlerini paylaştığı ve takipçileri ile görüştüğü güzel bir müzik platformu olan SoundCloud, piyasanın en güçlü müzik platformu olan Spotify tarafından satın alınması gündemde. Financial Times’a göre Spotify satın almak için ön görüşmelere başlamış durumda. Spotify, yaklaşık olarak 170 milyon kullanıcılı SoundCloud’u satın alırsa, bir kaç avantaja sahip olacak. Bu avantajlardan biri sanatçılarla anlaşma yapma imkanı, diğeri de remixi ve coverları yapılmış parçalara erişim imkanı.

Gelirinin çoğunu yüksek müzik lisans ücretleri için ayıran Spotify’ın böyle bir satın alma ile rakiplerinden birini rekabet dışına çıkarmasının yanı sıra, hem rakiplerine karşı güzel bir avantaj yakalamış olacak, hem de yerel kütüphanesini genişletebilecek. Şuan ki değeri 8.5 milyar dolar olan Spotify’a bu satın alma 700 milyon dolar olabilir. SoundCloud ise 1 milyar dolar gibi bir ücret talep etmekte. Bu senenin Mart ayında paralı üyeliğe geçen SoundCloud kar edememiş durumda.

Şuan için piyasanın lideri konumunda olan Spotify (40 Milyon ücretli abone), Amazon ve Apple’ın (17 milyon üye) hızlı yükselişi karşında güçlü adımlar atacak gibi…

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…