Anasayfa Oyun Türk Oyunu No70 Ekibinin Büyük Başarısı

Türk Oyunu No70 Ekibinin Büyük Başarısı

0
0
1,015

Steam’da yeşil ışık (Green light) alarak yoluna devam eden Türk oyunu No70 gelişimini devam ettirirken Gamescon’a davet edilme başarısına ulaştılar. Resmi dili Türkçe olacak oyunun ileride daha geniş kitlelere erişmesi için bunun büyük bir fırsat olduğu açık.

Bir Türk Oyunu No70

No70 oyununa hikaye bakımından bakacak olursak gizemin ve bulmaca deneyimin üst seviye olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki aşağıdaki tanıtım videolarını izlerken tüyleriniz diken diken olabilir. Yayınlanan videoda öncelikli olarak ses ve müzik insana derin bir etki bırakıyor. Steam’ın zaten oyuna yeşil ışık yakmış olması bir şeylerin işaretiydi.

No70 tamamen gizemli bulmacalarla dolu. Oyuncuyu gerecek her detay düşünülmüş. Oyun içi müziklerle de gerilim üst seviyeye taşınıyor. Göreviniz size verilen görevleri tamamlayıp şifreleri bulmak. Elbetteki bu şifreleri bulmak sanıldığı kadar kolay değil.

Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunda İslam’a olan vurguda dikkat çekiyor. Videoda da göreceğiniz üzere bir dakika otuz beşinci saniyede bir ezan sesi duyuluyor. Oyunun gerek Türkçe olması gerekse Türkler tarafından geliştirilmiş olması gerçekten gurur verici.

Oyunun şu anda %40’lık kısmı tamamlanmış durumda. Bu da çok yakın zamanda olmasa da gelecekte oyunun kullanıma sunulacağı anlamına geliyor. Geliştirici ekipten yapılan açıklamada No70’in 2017 Aralık’ta satışa sunulacağı aktarıldı.

Gamescom fuarına katılma başarısını yakalayan No70 ekibi bu fuarda oyun için şık bir tanıtım tanıtım oyunu gerçekleştirecekler ve bu şekilde oyun bir bakıma fuar katılımcılarının beğenisine sunulmuş olacak. Oyun gerek hikayesi gerekse puzzle sisteminden ibaret olması kesinlikle eşsiz. Ki oyunlarda hikayenin ne kadar önemli olduğunu söylemeye zannediyoruz ki gerek yoktur. No70 bu yönden de oldukça eşsiz.

Bakalım gelecekte Türk ekibini neler bekleyecek. Kendilerini yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…